Domov Mužstvo Rok 2016 bol rokom domácich šampiónov. Odchovanci pomohli Realu počas celého roka

Autor: Administrátor

Momentálne má Real Madrid vo svojom kádri 8 odchovancov a všetci sa podieľali na veľmi úspešnom roku 2016. Začneme tým, ktorý je v Madride momentálne najdhlšie. Dani Carvajal, prišiel naspäť do Madrid v roku 2013. Pre Zidana je absolútne základným pilierom obrany. Sám obranca sa podieľal na všetkých veľkých zápasoch a bol aj produktívny, keď napríklad rozhodol krásnym gólom zápas o Európsky superpohár. Výborný pravý bek, ktorý sa stal aj pilierom obrany pre reprezentáciu, škoda, že stratil Euro pre zranenie.

Ďalším pilierom je Kiko Casilla, ktorý musel zastúpiť zraneného Keylora Navasa. Casilla vychytal Realu titul v Európskom superpohári a až do konca septembra podával kvalitné a spoľahlivé výkony vo všetkých súťažiach. Každopádne keď Real má prekonať rekordy v neporazenosti v januári, Kiko Casilla bude chytať v Copa del Rey a bude od neho veľa záležať.

Ďalším pilierom je Lucas Vázquez. Tento hráč odohral 23 z 26 zápasov v sezóne 2016-17, plných 120 minút v Európskom superpohári, vo finále Ligy majstrov sa dostal aj do penaltového rozstrelu, to už nebude náhoda. Jeho pracovitosť učarovala trénerom ale aj fanúšikom Los Blancos. Alváro Morata sa vrátil do Realu Madrid z Juventusu a zatiaľ sa, po úvodnom hľadaní sa, našiel. Dal viacerých dôležitých ako aj naozaj pekných gólov a dostáva šance aj za španielsku reprezentáciu, kde sa však zranil v novembri.

Skvelým odchovancom a zároveň naozajstným múrom v priebehu celého roka je Casemiro. Jeho prínos pre hru Los Blancos a príchod Zinedina Zidana bol doslova revolúciou pre Real, ktorý získal treble medzinárodných trofejí. Ďalším hráčom, ktorý dlho čakal na šancu a konečne ju dostal a využil je Nacho. Obranca dostal dokonca aj šancu za reprezentáciu, dokonca zaznamenal možno gól roka 2016 nožničkami v zápase proti Leonese.

Hráčmi, ktorí dostali svoje šance až v novej sezóne sú Mariano a Rubén Yaňéz. Prvý menovaný si zapamätá najmä zápas odvety proti Leonese v Copa del Rey, kde dal hattrick. Druhý menovaný v rovnakom zápase odohral vôbec svoje prvé minúty za Real Madrid a okrem toho si vo svojom životopise môže písať, že je víťazom Ligy majstrov. Mariano pár dní nato hral pár minút aj v El Clásicu a o týždeň nato skóroval aj svoj prvý gól v La Lige, keď vyrovnal na 2-2 proti Deportivu, v zápase, ktorý máme všetci ešte v čerstvej pamäti.

Zdroj: marca.com