Domov Novinky „Nový Rodrygo“ vyvracia klebety: Sústredený na budúcnosť… s Mbappém alebo bez neho

„Nový Rodrygo“ vyvracia klebety: Sústredený na budúcnosť… s Mbappém alebo bez neho

Brazílčan, ktorý opäť zažiaril vo svojej prirodzenej pozícii vľavo, napriek pravdepodobnému príchodu Francúza nemá pochybnosti.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Rodrygo Goes si užíva šťastný a voľný týždeň. Jeho dva skvelé góly proti Athleticu (2:0) prelomili negatívny trend v roku 2024 (iba jeden gól v sezóne) a nie náhodou tak urobil zo svojho prirodzeného krídla, ľavice, ktorú obsadil väčšinou vo svojich začiatkoch v r. Santos až krátko pred príchodom do Madridu. Ale k tomu sa vrátime neskôr.

Ak by niekto pochyboval, Rodrygo na ihrisku opäť potvrdzuje, že on, aspoň on, nepochybuje o svojej budúcnosti v Bernabéu. Je jedným z nedávno obnovených hráčov do roku 2028 a s exkluzívnou klauzulou, vyhradenou pre hráčov budúcnosti, vo výške jednej miliardy eur.

Ak by niekto pochyboval, pravdepodobný príchod Kyliana Mbappého nemení „Rodryho“ plán o jeho bielej budúcnosti: chce pokračovať v úspechu v klube, kde vyhral všetko a cíti podporu predstavenstva (Je jedným z Florentinových „obľúbencov“) a fanúšikov.

Vždy sa poukazuje na neho, keď sa hovorí… ‚budú musieť niekoho predať‘. Je pravda, že Kylian, Vinicius a Bellingham sú mediálne veľmi silné hviezdy, no Rodry svojou tichou pozíciou na ihrisku vždy presvedčí.

Navyše, sezóny sú dlhé a ako je to aj v prípade iných nezačínajúcich teoretikov, ako je Brahim, aj oni sú presvedčení o tom, že majú minúty v klube, ktorý bude mať prvýkrát po rokoch káder s dostatkom priestoru a bude favoritom vo všetkom.

Hovoríme o sezóne 24/25, kde sa okrem všetkého obvyklého budú hrať aj Super MS klubov FIFA (v júni). Brazílsky útočník po nedeľňajšom zápase ukázal, že je tiež všestranným hráčom.

Príchod Mbappého ho odsunie ešte viac doprava, kde je už zvyknutý kvôli pozícii Viniciusa na ľavej strane. Nezabúdajme však, že „Rodry“ vynikal v Brazílii na ľavej strane.

V tejto pozícii sa preslávil v mládežníckych radoch Santosu, hoci po nábore Juniho Calafata, medzinárodného futbalového riaditeľa RM a „hlavného skauta“, mu Los Blancos vo svojej poslednej sezóne v Brazílii poradil, aby sa posunul doprava, očakávajúc „preľudnenie“, ktoré mal klub na ľavej strane s „Vinim“ a Belgičanom Edenom Hazardom, ktorý v tom čase ešte žiaril.

‚Rodry‘ za podpory svojich ľudí tiež dúfal v druhú pozíciu… a táto všestrannosť bola jedným z jeho tromfov v Madride, hoci nikomu neunikne skutočnosť, že jeho prirodzená pozícia, ako ukázal v nedeľu proti Bilbau, je na ľavej strane, aby mohol robiť úniky a využiť svoju skvelú strelu pravou nohou.

Stručne povedané, aj keď príde Mbappé, vzťah RM-‚Rodry‘ a ‚Rodry‘-RM bude dlhodobý. Neexistuje žiadny Kylian, ktorý by ich rozdelil…

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x