Domov Novinky Rodrygo si upevňuje svoje miesto v Reale Madrid

Rodrygo si upevňuje svoje miesto v Reale Madrid

Prosby Madridistas boli vyslišané. Rodrygo začal predvádzať svoj najlepší futbal v rozhodujúcom momente sezóny.

Autor: Michal
3 komentáre

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan dostal šancu a využil ju, čím ukázal že biely dres určite nie je pre neho príliš veľká výzva.

Carlo Ancelotti sa na neho obrátil v polčase, čo sa stáva štandardom. Ak by sa Real Madrid ocitol v ťažkostiach, meno Taliana na telefóne bude Rodrygo.

Camavingovo prílišné nadšenie mu prinieslo trest v podobe žltej karty. Dokonca si zaslúžil ďalšiu, no rozhodca ho ušetril a tréner nielenže chránil Francúza, ale využil situáciu na preskupenie jeho formácie.

Rodrygo vtrhol na ihrisko a v 49. minúte skóroval na 2:1 a bol to jeho prvý gól v sezóne v LaLige. Včas vnikol do pokutového územia, kde zachytil dobrú prihrávku od Carvajala.

Gól však ani trochu neubral na jeho energii. Neprestal útočiť, neprestal byť dynamický a v 92. minúte po pätičke od Viniciusa unikol obrancovi a naservíroval na zaltom podnose gól pre Benzemu, ktorý upravil na 3:2 v prospech Los Merengues.

Rodrygo sa teší na majstrovstvá sveta

Radosť bola hmatateľná, keďže zavŕšil neuveriteľný týždeň. Nikdy predtým neskóroval dvakrát v dvoch zápasoch, no len pár dní predtým strelil gól proti Chelsea, pri ktorom Los Blancos vstali z mŕtvych.

Ak dokáže udržať tento prielom, vďaka ktorému strelil rekordných 11 gólov, a vyhnúť sa prepadom formy, potom bude mať šancu aj na Katar 2022. Bol v posledných dvoch tímoch Brazílie a všetko nasvedčuje tomu, že bude v ďalšom.

Tite ho zbožňuje, ako priznal v nedávnom rozhovore.

„Je mladý, s pôsobivou technickou kvalitou. Hrá hlavou,“ povedal Tite pre denník MARCA.

„Áno, vždy sa mi veľmi páčil. Neviem či pôjde na majstrovstvá sveta. Viem však, že bude s Brazíliou dlho a že má veľa času byť v Reale Madrid nesporný.“

zdroj: marca.com