Pozícia útočníka?
„Vždy je dôležité vedieť hrať rôzne roly. Vždy som hovoril, že môžem hrať na krídlach, len ma nebaví hrať ako deviatka, hoci to musím robiť vo svojom klube.“
„Tu sa v reprezentácii môžem pohybovať po celom ihrisku, čo mi pomohlo v mojej hre. Je dôležité, aby ste mohli vykonávať všetky tieto úlohy, pretože to zvyšuje šance, že nebudete nahradení. Pre mňa je toto základ.“
Tlak?
„Vidím, že som pod väčším tlakom a beriem na seba čoraz väčšiu zodpovednosť. Je to pozitívny tlak, vedieť, že ľudia od vás niečo očakávajú a veria vám. Takto sa vidím v tomto novom cykle a dúfam, že tieto očakávania naplním. Stáva sa to všetkým útočníkom, je frustrujúce chvíľu neskórovať.“
„Ale niekedy ide o smolu, musíme popracovať na tom, aby opäť padali góly a aby útočníci skórovali. Mali sme gólové šance a úzkosť tomu mohla brániť.“
Neymar?
„Na ihrisku sa všetko, čo prinesie, vôbec nemení, či už má alebo nemá 31 rokov. Stále má rovnakú kvalitu ako vždy a je naším kľúčovým hráčom. Napriek kritike, ktorú často dostáva, tí z nás, ktorí ho poznáme, vieme, že je úplne iný, ako ho niektorí vnímajú.“
„Niektoré komentáre ma mrzia, pretože mi veľmi pomohol. Niekedy som vo svojom klube a on mi posiela správy zo Saudskej Arábie a je to veľmi užitočné.“
„Na ihrisku niet pochýb, že ak prehráme alebo remizujeme, najväčšia zodpovednosť je na ňom. Ale keď vyhráme, je jasné, že je to náš najlepší hráč.“
Dinizova taktika?
„To do značnej miery závisí od systému a súpera. Niekedy budem na krajoch, v strede, každý útočník má svoj štýl a hrá iným spôsobom. Záleží na tom, ako k tomu pristúpi mužstvo a ako si útok naplánujeme.“
„V tejto otázke musím zostať neutrálny. Som veľmi rád, že som súčasťou tejto novej série. Celá moja rodina je fanúšikom Diniza; pracoval v Osascu a všetci ho milovali. Je to súčasť mojej rodinnej histórie.“
Kritika?
„Nemá to veľký vplyv, je to skreslenie a hnevá nás to. Sú zápasy, v ktorých nehráme dobre, ale vyhrávame. V ostatných zápasoch hráme dobre a končíme remízou. Futbal je niečo, čo nemá jasné vysvetlenie, ale všetci vieme, čo máme robiť a máme správnu mentalitu.“
Valverde?
„Veľa sa rozprávame. Povedal mi: „Nemusíš prísť do národného tímu, zostaň v Madride.“ Musíme byť opatrní, čo sa týka neho. Som veľkým fanúšikom jeho futbalu; Považujem ho za jedného z najlepších hráčov na svete. Bude to ťažký zápas a na Valverdeho si musíme dávať pozor.“
Štyria v útoku?
„Sme veľmi radi, že vidíme všetky očakávania, ktoré sa okolo mňa, Neymara, Viniho a Richarlisona a všetkých ostatných vytvorili. Dúfame, že to zvládneme, sme kvalitní hráči a do Brazílie môžeme veľa priniesť. Osobne som rád sledoval Real Madrid, trio BBC: Bale, Benzema a Cristiano.“
Arajuo?
„Už pozná nás a my jeho, je to silný súper a je veľmi ťažké cez neho prejsť. Bude to krásny zápas, dúfame, že pre Brazíliu všetko dopadne dobre, no vieme, že to bude náročná výzva.“
zdroj: as.com

