Domov Novinky Rodrygo je horší ako Brahim… vo všetkom

Rodrygo je horší ako Brahim… vo všetkom

Rodrygo naďalej nevyužíva šance, ktoré dostáva, zatiaľ čo Brahim Díaz, hoci hrá menej, má väčší vplyv na tím svojimi gólmi a asistenciami.

Autor: Marek Varga
13 komentárov

To, ako dobre Real Madrid vyhráva napriek početným zraneniam, nie je zásluha Rodryga. Brazílčan odohral v tejto sezóne všetky zápasy a jeho hra je slabá a chaotická.

Jeden z najelegantnejších a najtalentovanejších hráčov kráľovského tímu nemal v posledných zápasoch na mužstvo žiadny vplyv. Jeho futbal nemá chuť.

Jediné vysvetlenie, ktorého sa drží, je, že sa necíti pohodlne na pozícii vysunutého útočníka. V posledných zápasoch mu však Ancelotti dal voľnosť, aby si vymenil miesto s Viníciusom a zapojil sa do hry. Ani to však nezabralo.

Rodrygo zaberá miesto svojmu staršiemu krajanovi, prekáža mu, jeho štýl hry nefunguje a samotný futbalista pôsobí frustrovane.

Dvadsaťtriročný hráč svojimi slabými výkonmi opäť vyvoláva pochybnosti a v tejto sezóne to nie je prvýkrát. Keď sa zranil Vinícius, v prvej časti sezóny, Rodrygovi sa nedarilo.

Teraz vstupuje so zlou formou do obdobia zápasov, v ktorých sa začína hrať o titul. Navyše sa na ňom prejavuje nervozita v súbojoch so súpermi. Príkladom je stret s brankárom Las Palmas Álvarom Vallesom, ktorého udrel, alebo „bitka“ s Gayom v prvých minútach zápasu na Estadio Mestalla.

Ancelotti Brazílčana v druhom polčase pomerne rýchlo stiahol. Začína sa volať po tom, že Brahim Díaz poskytuje viac riešení ako Rodrygo, predvádza netradičný, progresívnejší a efektívnejší futbal.

Vstup odchovanca Malagy zmenil útok Realu Madrid. Brahim skvele prihral Viníciusovi na vyrovnávajúci gól a potom zaznamenal finálnu prihrávku na neuznaný gól Bellinghama.

Zo štyroch útočných hráčov Realu Madrid je Rodrygo najhorší. V tejto sezóne odohral všetkých 38 zápasov, pričom Vinícius a Joselu ho už predbehli v počte gólov (po 14) s menším počtom zápasov. Dokonca aj Brahim, ktorý strelil 8 gólov a nazbieral o 1351 minút menej, poskytol tímu viac bodov.

Rodrygo začína vo všetkých porovnaniach s 24-ročným hráčom strácať. Brazílčan dostáva viac šancí a nevyužíva ich. Bývalý milánsky záložník strelil gól v ligovom derby na Bernabéu, dal víťazný gól v zápase s Lipskom a otočil priebeh stretnutia s Valenciou.

Rodrygo podáva zlé výkony nielen v porovnaní s Brahimom. Joselu bol napríklad autorom dvoch gólov vo vonkajšom zápase proti Getafe a strelil aj jediný gól tímu vo Vallecase.

Brazílčanov problém už nespočíva v tom, že dvaja záložní útočníci sú efektívnejší, ale v tom, že sa stále diskutuje o tom, či by mal Brahim Díaz hrať namiesto neho. Na Rodrygov prípad sa treba pozerať dlhodobo.

Od júna sa s príchodom Mbappého a Endricka jeho situácia opäť zmení a Brazílčan stratí svoj status. Z hráča prvej voľby sa stane náhradník ako za čias Benzemu, keď Francúz a Vinícius pravidelne nastupovali v jedenástke.

Rodrygo podával skvelé výkony v zápasoch, v ktorých musel nastúpiť z lavičky a odviesť svoju prácu. Keď hrá od začiatku, nedarí sa mu. V tejto sezóne otvoril skóre iba dvakrát (proti Cádizu a Brage).

Táto sezóna ukazuje, že je to elegantný, talentovaný a atraktívny futbalista, pokiaľ ide o kontrolu lopty, dribling a schopnosť hrať na malom priestore, ale bez tesákov. Rodrygo nie je strelcom gólov.

Je dobrým tímovým hráčom, veľmi užitočným vďaka svojej kvalite, ale na strieľanie gólov tu bude iný dravec: Kylian Mbappé. Futbalista, ktorý je fyzicky aj mentálne kompletný.

Mbappé nahradí Rodryga a Brazílčan sa bude musieť opäť prispôsobiť vedľajšej úlohe. Ďalšou možnosťou do budúcnosti je prípadný odchod, ktorý by klubu pomohol zarobiť atraktívnu sumu, ktorá by kompenzovala výdavky na Francúza.

Rodrygo nemá v pláne opustiť Real Madrid. Je jedným z hráčov, ktorých klub ochránil pred lákadlami iných tímov výkupnou klauzulou vo výške 1 miliardy eur. Vo futbale však nič nemôže byť isté.

zdroj: elconfidencial.com

Subscribe
Notify of
13 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

13
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x