Domov Novinky Riešením je Tchouaméni

Riešením je Tchouaméni

23-ročný stredopoliar má byť kľúčovou postavou, ktorá pomôže získať späť pevnosť krvácajúcej predsezónnej obrany Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Očakáva sa, že Aurélien Tchouaméni bude hrať v strede poľa Realu Madrid počas úvodného stretnutia La Ligy s Athletic Bilbao na San Mamés, uvádza denník MARCA.

Zdá sa, že francúzsky stredopoliar sa vrátil do formy, ktorou sa prezentoval na začiatku minulej sezóny. Tchouaméni v posledných týždňoch všetkých presvedčil a v súboji s Baskami má hrať tesne pred obrannou líniou, ktorá bola počas prípravy najslabším článkom Los Blancos.

Francúz dokonale pochopil, čo od neho Carlo Ancelotti požadoval a podľa denníka Marca si vybojoval miesto v strede poľa.

Jeho futbal opäť ukazuje kvalitu a sebadôveru, ktorá mu umožnila získať späť stratené miesto po návrate z Kataru. Potom hráč utrpel aj zranenie, kvôli ktorému stratil rytmus, ktorý sa mu opäť vrátil teraz v predsezónnom období.

Ochrana obrany

V predsezónnej príprave bol pre trénerov Realu Madrid najväčšou bolesťou neporiadok v obrannej hre. Cieľom pôsobenia v Spojených štátoch amerických bolo posúvať jednotlivé formácie vyššie a využívať viac pressing, no hráči veľmi často prichádzali o pozície, čím nechávali pre súpera veľa priestoru.

Ancelotti preto v posledných dňoch vo Valdebebas kládol najväčší dôraz na koordináciu pohybu a pozície hráčov, aby znovu získal defenzívnu silu, akú sme v minulej sezóne nevideli. Kľúčová v tom bude pomoc a práca stredu poľa.

V druhej lajne má mať okrem Tchouaméniho miesto Eduardo Camavinga, ktorý bol v minulej sezóne nútený hrať na ľavom obrancovi.

Zdá sa, že ďalšie zranenie Mendyho prinúti stredopoliara vrátiť sa späť do obrany, ale Carletto je presvedčený, že stred poľa má byť hlavnou devízou Realu Madrid, a preto musí mať k dispozícii vertikalitu a fyzickú a technickú silu Camavingu. Fran García bude hrať na pozícii ľavého obrancu a kľudne sa môže stať, že tam zostane už natrvalo.

Valverde nie je presvedčivý

Bellinghamova adaptácia je ukážková. Až tak, že sa zdá, akoby celý svoj život strávil v radoch Realu. Od prvého dňa pracuje bez akýchkoľvek komplexov a jeho výkon ukazuje, že sa úplne stotožňuje s tým, čo znamená Real Madrid.

Keďže Angličan okupuje najofenzívnejšiu špičku kosoštvorca, poslednou neznámou zostáva hráč, ktorého Ancelotti použije na uzavretie tohto geometrického tvaru v strede poľa.

Toni Kroos a Luka Modrić určite budú môcť počítať s minútami, no určite s nie takou porciou ako minulé roky. Správne nakladanie s minutážou má na starosti Ancelotti, aj keď nakoniec to bude futbal, ktorý určí minutáž každého z nich.

Momentálne – aspoň podľa denníka Marca – najväčšie pochybnosti vyvoláva Fede Valverde. Uruguajčan začal sezónu neisto, striedal lepšie momenty so slabšími.

Po jednom z prípravných zápasov sa hráč ľahko zranil, no momentálne sa Fede na seba zo začiatku minulej sezóny nepodobá. Ak zlepší niektoré aspekty, bude mať neohrozené miesto v základnej jedenástke, no prvý krok musí urobiť on sám.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x