Domov Novinky Report: Villarreal 2-2 Real Madrid

Report: Villarreal 2-2 Real Madrid

Real Madrid nedokázal vyhrať na El Madrigal a prvýkrát v tejto sezóne stratil body. S Villarrealom len remízoval 2-2, keď sa gólovo presadili Bale a Ronaldo.

Carlo Ancelotti pred zápasom avízoval, že Bale a Illaramendi sa objavia v základnej zostave a to aj dodržal. Nebezpečnejšie začali domáci, hneď v úvode zápasu mali dve obrovské šance.

V 13. minúte podržal Madridčanov Diego Lopéz, keď Pereira bol osamotený pred bránou a mal veľkú šancu skórovať, Lopéz však bol proti. Potom zahrával na opačnej strane priamy kop Ronaldo, avšak Asenjovu bránu netrafil. Real Madrid začal mať územnú prevahu.

Žiaľ v 21. minúte nedokázalo hneď niekoľko obrancov zabrániť Caniho gólu a domáci sa dostali do vedenia 1-0. V 28. minúte perfektne prihrával pätičkou Pereira na Aquina a ten bol sám pred Lopézom, ale ten opäť podržal Real Madrid predviedol hneď dva pekné zákroky. Hra sa opäť vyrovnala a domáci „ožili“. Boli sebavedomí a hralo sa viac na polovici Realu Madrid.

Obrovskú šancu na vyrovnanie mal Sergio Ramos, nabehol si na rohový kop, ktorý sa zahrával v 32. minúte, ale jeho hlavičku brankár Asenjo vyrazil. Hneď v zápätí posielal center Ramos na Ronalda ten sa ocitol sám pred bránou, ale hlavičkou mieril vedľa Asenjovej brány.

Veľký okamih Garetha Balea prišiel v 39. minúte. Akciu začal Modrić, ktorý našiel perfektnou prihrávkou Carvajala, ten sa dostal do pokutového územia, pekne prihral na Balea a debutant v drese Realu Madrid vyrovnal na 1-1! Do konca polčasu sa už nič výraznejšie nestalo a do šatní sa išlo za stavu 1-1.

V druhom polčase mal hneď v úvode šancu Bale, ktorý vypálil spoza 16-tky jeho typickú „delovku“ ale lopta mierila tesne nad.

Šancu mali aj domáci. Pereira našiel Costu a ten nepochopiteľne netrafil odkrytú Lopézovu bránu. Obrana Bieleho baletu nepôsobila isto pri tejto situácii. V 57. minúte dostal Sergio Ramos žltú kartu za faul.

Carlo Ancelotti prichystal v 62. minúte dvojnásobné striedanie. Z ihriska odišli Bale a Illaramendi a na ihrisko prišli Di Maria a Khedira.

V 64. minúte sa dostal Real Madrid do protiútoku, loptu viedol Ronaldo prihral Benzemovi ten vypálil, lopta sa dostala späť k Ronaldovi a ten s dávkou šťastia poslal loptu do siete. Real Madrid sa dostal do vedenia 1-2.

Domáci sa nevzdávali. V 70. minúte si Cani poradil s niekoľkými hráčmi Realu Madrid, dokázal aj vypáliť ale Lopéz loptu vyrazil, lopta sa dostala k Dos Santosovi a ten vyrovnal na 2-2. Cani dostal veľa priestoru a to bola chyba pri tomto góle.

V 73. minúte došlo k striedaniu na strane Madridčanov z ihriska išiel dole Benzema a nahradil ho Morata. Morata krátko na to ako sa dostal na ihrisko bol potrestaný žltou kartou.

Diego Lopez predviedol opäť perfektný zákrok v 81. minúte, keby niet jeho, Villarreal kľudne mohol vyhrávať. O päť minút neskôr mohol poslať Los Blancos do vedenia Ronaldo, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo prekonať Asenja.

Madridistom sa už nepodarilo streliť gól a zapísať si tri body do tabuľky La Ligy. Celkovo výkon hráčov nebol taký, ako v poslednom ligovom zápase, najmä obrana robila chyby. Musíme však veriť, že  zápas Ligy majstrov s Galatasarayom to bude o inom a budeme bodovať naplno.