Domov Novinky Report: Real Madrid 5-1 Rayo Vallecano

Report: Real Madrid 5-1 Rayo Vallecano

Real Madrid si nemohol priať lepší spôsob, ako vstúpiť do reprezentačnej prestávky. Real sa vďaka víťazstvu proti Rayu v malom madridskom derby udržal na vrchole tabuľky a vybojoval svoje 13. víťazstvo v rade.

Základná zostava: Navas – Marcelo, Pepe, Ramos(C), Nacho – Rodriguez, Kroos, Modrič, Bale – Ronaldo, Benzema.
Striedačka:
Casillas – Arbeola, Hernandéz, Medran, Varane, Isco, Aguza.

Hráči Realu vstúpili do zápasu skvele, keď sa už v prvej desaťminútovke dokázal presadiť Gareth Bale. Velšan sa po zranení vrátil do základnej zostavy a na skórovanie potreboval iba 9 minút. Kroos si chcel vytvoriť priestor na ľavej strane, loptu si narážačkou vymenil s Cristianom Ronaldom a Nemec ponúkol Baleovi nádhernú prihrávku, ktorú využil.

Aj po obdržaní gólu sa však Rayo nevzdávalo. V 31. minúte dokonca Baptistão mohol vyrovnať, ale jeho pokus hlavou bol našťastie o pár centimetrov nepresný. V 40. minúte sa však k rohu postavil James, ktorý presne našiel Sergia Ramosa a ten kolenom zaznamenal jeho 50. gól v drese Realu Madrid.

Los Blancos mali opraty zápasu v rukách, no mierne ich zaskočil gól bývalého hráča Realu Madrid, Alberta Buena, ktorý využil Jamesovo zaváhanie v obrane. Do polčasu sa tak išlo za stavu 2-1.

Druhý polčas sa začal podobne, ako ten prvý. Našim hráčom trvalo iba desať minút, kým sa dokázali presadiť. Cristiano dostal loptu na pravej strane, postupoval smerom k bráne a loptu potom poslal na nabiehajúceho Kroosa pred šestnástku. Nemec potom nádhernou strelou rozvlnil súperovu sieť a bol to jeho prvý gól v drese Realu Madrid.

Hráči a celé Bernabéu sa mohlo radovať opäť už o štyri minúty neskôr. Bol to opäť Cristiano Ronaldo, ktorý videl do šance nabiehať Karima Benzemu. Ofsajdová vlajka čiarového rozhodcu zostala dole a Benzema sa sám pred Brankárom nemýlil. Francúz je v skvelej forme, keď v posledných ôsmich zápasoch strelil deväť gólov.

To však ešte nebolo všetko a posledný klinec do rakvy Raya sa po streleckej smole proti Liverpoolu, ale aj v tomto zápase, podarilo zabiť Cristianovi Ronaldovi. Bol to síce trochu šťastný gól, ale aj to patrí k futbalu a lopta sa dostala za brankárov chrbát.

Päť gólov, päť rôznych strelcov a môže sa ísť do reprezentačnej prestávky, všetci dúfajúc, že nám nepripraví žiadne nepríjemné prekvapenie.

All Goals – Real Madrid 5-1 Rayo Vallecano – 08… by VideoGreen