Domov Novinky Report: Real Madrid 3-0 Borussia Dortmund

Report: Real Madrid 3-0 Borussia Dortmund

Borussia Dortmund sa po úspešnom ťažení v minulej sezóne opäť vrátila do Madridu. Naši hráči si však boli vedomí, že ak chcú do semifinále LM postúpiť, pred domácim publikom musia uhrať čo najlepší výsledok. A to sa im aj podarilo!

Real Madrid si svoje šance dokázal vypracovať hneď od začiatku zápasu. Prvý gól na seba nenechal dlho čakať a prišiel po tom, čo Benzema loptu z kraja ihriska prihral Carvajalovi a ten Baleovi. Velšan brankára oklamal a svoju strelu umiestnil presne do brány.

Ďalšie dve šance mal Cristiano Ronaldo, ktorého prvú strelu v 10. minúte pokryl brankár. Ten sa predviedol aj o dve minúty neskôr, keď zasahoval pri priamom kope opäť z kopačky Crisitana Ronalda. V 14. minúte mal šancu aj Pepe, no jeho hlavičku opäť zastavil Weidenfeller. Nemecký brankár bol bez pochýb hviezdou tímu.

Borussia si takmer nedokázala vytvoriť šance a Real to dokázal využiť aj po druhýkrát v prvom polčase. V 27. minúte sa lopta dostala k Iscovi, ten zodvihol hlavu, pozrel sa na bránu a vyslal presný projektil priamo do brány.

Real Madrid tak už vyhrával 2-0, teda výsledkom, ktorý Modric v predzápasovej tlačovke označil za vynikajúci. Vzhľadom na to, čo sa dialo na ihrisku, to však vyzeralo na mierne chudobný výsledok.

Zatiaľčo sa v prvom polčase skóre menilo po troch minútach, v druhom sa navyšovať mohlo už po dvoch. Bale však svoju šancu nevyužil a Weidenfeller opäť vyčaroval pekný zákrok. O desať minút neskôr bol však bezmocný. Modric vyslal prihrávkou Ronalda samého na brankára a Cristiano sa nemýlil. Svojim štrnástym gólom tak vyrovnal historický rekord súťaže v počte strelených gólov v jednej sezóne.

Obrovskú šancu si napokon dokázali vybudovať aj hostia, no v 59. minúte včas zasiahol Pepe, ktorý odohral naozaj dobrý zápas a predviedol viac podobných zákrokov. V 61. minúte sa opäť predviedol na opačnej strane brankár hostí.

V 80. minúte musel ešte kvôli menšiemu zraneniu opustiť ihrisko Cristiano Ronaldo, no do konca zápasu sa už nič vážne nestalo. Real Madrid vyhral v pomere 3-0 a urobil tak dôležitý krok k semifinále Ligy Majstrov. Odveta sa odohrá už na budúci týždeň v Signal Iduna Parku.