Domov Novinky Report: Real Madrid 1-0 Liverpool

Report: Real Madrid 1-0 Liverpool

V odvete Ligy majstrov vyhral Real Madrid nad Liverpoolom aj v domácom prostredí. „Los Blancos“ si tak zaistili postup do vyraďovacej fázy tohto európskeho pohára.

Základná zostava: Casillas – Arbeloa, Varane, Ramos, Marcelo – James, Modrić, Kroos, Isco – Benzema, Ronaldo

Striedačka: Bale, Chicharito, Medrán, Nacho, Navas, Pepe, Torró

Začiatok zápasu ukázal, že Liverpool bude chcieť hrať svižnejší futbal, ako v prvom zápase. To sa mu aj podarilo, ale šancu si tento tím v prvom polčase nevytvoril. Po Benzemovom góle sa Real ujal vedenia v 27. minúte stretnutia.

Zaujímavosťou prvého polčasu bolo, že hostia ani jedenkrát nevystrelili na Casillasovu bránu. Real Madrid „vyskúšal“ Mignoleta až v 6 prípadoch, z týchto šancí však padol len jeden gól.

Druhý polčas bol pre Liverpool lepší aspoň po streleckej stránke. Prvé striedanie prišlo v 62. minúte, keď na ihrisko zavítal Bale po niekoľkozápasovej pauze. V tíme nahradil Jamesa.

Ku ďalšiemu striedaniu „bieleho baletu“ prišlo v 83. minúte. Z ihriska odišiel Arbeloa, ktorého nahradil odchovanec Nacho. Ancelotti využil aj posledné striedanie. Na ihrisku sa vymenil útočník Benzema za Chicharita.

Liverpool bol v druhom polčase o niečo nebezpečnejší, gól však nestrelil. Zápas skončil výsledkom 1:0. Real Madrid môže byť s výsledkom spokojný, keďže im zaistil plný počet bodov a postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov.