Domov Novinky Report: Jaén 0-1 Real Madrid Castilla

Report: Jaén 0-1 Real Madrid Castilla

Autor: Dany

Castilla vyhrala svoj prvý zápas vonku aj bez dôležitého hráča Casada. V 70. minúte dal gól na 0:1 Borja Garcia.

Hráči Castilly zaslúžene vyhrali na pôde Jaénu v šestnástom kole Ligy Adelante. Vyhrali ešte len tretí zápas v sezóne. Záložník strelil víťazný gól po krásnej akcii. Tím pod trénerom Josého Manuela Díaza mohol vyhrať väčším počtom gólov, čo sa ale nepodarilo. Momentálne sa nachádzajú na poslednom mieste s jedenástimi bodmi. Pod novým trénerom zatiaľ získali štyri body z možných šiestich.

Castilla hrala proti silnému tímu, ktorý doma iba dvakrát prehral a v úvode zápasu bol súper lepším tímom. Už v štvrtej minúte ohrozil bránu najlepší strelec súpera Jona. Časom sa hra pomaly menila a lepším tímom sa stávala Castilla. Lucas a Romero mali najväčšie šance, ktoré však nepremenili. V 25. minúte z pravej strany odcentrovaná lopta na Tomása, ktorého šancu zneškodnil obranca domácich Nino. Neskôr pokúšal šťastie strelou Romero, ktorého strelu vychytal brankár Rene.

Ďalšia šanca prišla v 30. minúte, no náš útočník nedokázal vsietiť gól. Jaén mal ale dve jasné šance v 36. a 42. minúte, ktoré nepremenil. V druhom polčase domáci začali hrať intenzívnejšie a čoraz častejšie ohrozovali brankára Pacheca. Curto mohol dať gól, ale nestalo sa tak. V 64. minúte Machado hlavičkoval ďaleko od brány. Hráči Castilly zostali verní svojmu hernému štýlu, čo sa im aj vyplatilo, keď v 70. minúte po krásne akcii skórovali na 0:1. Akciu začal Romero potom Tomás a zakončoval Borja Garcia. Po jeho góle, Castilla udržala tento stav až do konca. Jozabed mohol vyrovnať tesne pred koncom v 90. minúte, ale Pacheco bol proti, keď fantastickým zákrokom vychytal s pomocou hráčov prvé víťazstvo vonku a získali štyri body z možných šiestich. Dúfame, že pridajú ďalšie víťazstvo v stredu proti šestnástemu Gironu.

zdroj: realmadrid.com