Domov Novinky Report: Galatasaray 1-6 Real Madrid

Report: Galatasaray 1-6 Real Madrid

V utorok 17.09.2013 sa odohrali prvé zápasy nového ročníka základných skupín Ligy majstrov. Real Madrid vstúpil do tejto súťaže excelentne a vyhral nad Galatasarayom vysoko 1-6.

Domáci fanúšikovia na Ali Sami Yen Stadium pripravili pre svojich miláčikov „pekelnú“ atmosféru a hráči sa to snažili využiť. Žiaľ pre Real Madrid nezačal zápas práve najšťastnejšie. Už v 15. minúte musel byť striedaný kapitán Iker Casillas po kolízii s Ramosom a v bráne ho nahradil Diego Lopéz.

Prvý gólový moment prišiel v 33. minúte, keď Di Maria našiel pred pokutovým územím Isca, ten si loptu perfektne spracoval, vystrelil, lopta sa odrazila od tyče a skončila za bránkovou čiarou. Hostia sa tak ujali vedenia 0-1.

Prvý polčas sa skončil výsledkom 0-1 pre Los Merengues a to ešte nikto nevedel, že čo všetko nás čaká v druhom polčase. Už v 54. minúte si Angel Di María pripísal druhú asistenciu, keď vysunul Karima Benzemu a ten prekonal brankára Musleru. V 60. a v 61. minúte mohol dvakrát skórovať aj Cristiano Ronaldo, ale nepodarilo sa mu prekonať Musleru. Na tretí pokus to už však vyšlo. V 63. minúte po prihrávke Isca, ktorý prihrával hlavou Ronaldo doklepol loptu do brány a bolo to už 0-3.

V 66. minúte zahrávali hráči Realu Madrid priamy kop. Lopta smerovala na hlavu Sergia Ramosa ale Muslera loptu vyrazil, avšak len k Ronaldovi a tomu nerobilo problém zaznamenať druhý gól v zápase.

Opäť netrebalo dlho čakať na gól, keď v 81. minúte Ronaldo tentokrát prihrával pred bránou Benzemovi a ten zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Domácim sa napokon podarilo znížiť v 84. minúte, avšak to už bolo neskoro. Gól dal Umut Bulut a kozmeticky upravil na 1-5 z pohľadu Galatasarayu. A to ešte nebolo všetko.

V nadstavenom čase predviedol Cristiano Ronaldo veľkolepé sólo a vsietil svoj tretí gól v zápase. Toto bol už posledný presný zásah a Madridisti tak perfetne vstúpili do nového ročníka Ligy majstrov. Vyhrali vysoko 1-6!