Domov Novinky Report: Borussia Dortmund 2-0 Real Madrid

Report: Borussia Dortmund 2-0 Real Madrid

Úspech neprichádza bez utrpenia a Real Madrid musel nepriazeň osudu prekonávať v Signal Iduna Parku. Aj napriek prehre s domácou Borussiou však naši postupujú ďalej.

Všetky hlasy sa zhodujú, že kľúčová bola prvá štvrťhodina hry. Center Coentraa do vápna bol zastavený rukou Olivera Kircha a rozhodca ukázal na biely bod. Na kopnutie penalty sa podujal Ángel Di María, ktorý mohol definitívne rozhodnúť o postupujúcom. Weidenfeller však správne uhádol stranu, do ktorej Argentínec kopol a penaltu zneškodnil.

Hra, ktorá až doteraz bola bez komplikácii a hráči sa príliš k bráne netlačili, ožila. Chyby na našej strane sa množili a hráči za ne platili najvyššiou cenou. Prvá šanca Mkhitaryana ešte letela mimo brány, no Reus bol v 24. minúte úspešnejší. Pepe posielal hlavičku za seba, čo hráč Dortmundu očakával, prebral loptu a svoj tím poslal cez Casillasa do vedenia.

Nemci si však nemohli dovoliť riskovať. Na našu bránu nevyvíjali zbytočný tlak a čakali na našu chybu. Tej sa dočkali v 37. minúte, keď Illarra v strede ihriska stratil loptu a z následného útoku Lewandowski trafil ešte len tyč, ale s odrazenou loptou nemal problém opäť Marco Reus. Bolo to už 2-0 a ešte neskončil ani polčas – fanúšikom Realu bolo jasné, že to bude ešte poriadny nervák.

Po polčase sa na ihrisku udiala jedna zmena – Isco nahradil Illarru. V 48. minúte sa do šance dostal Bale, jeho strelu ale zneškodnil skvelý brankár domácich.

Domáci fanúšikovia hnali svojich dopredu a naozaj boli dvanástym hráčom Borussie. Ďalšie šance na seba nenechali dlho čakať. Na strane Realu to bol Benzema, ktorého však „odzbrojil“ Hummels a na druhej strane sa v úniku ocitol Mkhitaryan, ktorý však trafil iba tyč prázdnej Casillasovej brány.

Borussia si postupne opäť vypracovala obrovský tlak, no našťastie Casillas bol v bráne pripravený. Kapitán Realu Madrid predviedol dva vynikajúce zákroky, vďaka ktorým sa netešil ani Mkhitaryan a ani Jojic. Casemiro potom v 72. minúte nahradil Di Maríu a oživil tak stred poľa.

V posledných 15 minútach si šance vybudovali aj naši hráči. Isco ani Bale však neboli úsešní. Dvojminútové nadstavenie sa zdalo ako večnosť, Varane ešte striedal Benzemu a nakoniec prišiel toľko vytúžený záverečný hvizd, ktorý znamenal, že Real Madrid postupuje do ďalšieho semifinále. Svojho súpera sa dozvieme v piatkovom žrebovaní v Nyone.