Domov Prestupy Relevo: Začiatkom roka 2024 predloží Real ponuku na Mbappého!

Relevo: Začiatkom roka 2024 predloží Real ponuku na Mbappého!

Vo Valdebebas chystajú ponuku na podpis zmluvy s Francúzom, hoci ten bude musieť urobiť posledný krok. Real na neho nebude čakať až do konca.

Autor: Marek
3 komentáre

Real Madrid pripravuje poslednú kapitolu telenovely o Kylianovi Mbappém. Hráčovi PSG vyprší zmluva v roku 2024 a klub to napriek všetkým sklamaniam z posledných rokov chce skúsiť znova.

Kráľovský tím pripravuje ponuku, ktorá bude predstavená v prvej časti roku 2024, informuje Relevo.

Vo Valdebebas tvrdia, že vždy bolo ich plánom pokúsiť sa získať cracka v lete 2024, zdôrazňujú Jorge Picón a Matteo Moretto z Relevo. Z tohto dôvodu sa zdržali akýchkoľvek rokovaní.

S futbalistom sa však budú môcť legálne rozprávať od januára, ako to stanovujú predpisy FIFA. Začiatok nového roka je dátum, na ktorý čakajú, aby začali rozhovory. Akékoľvek rozhovory preto kategoricky popreli v oficiálnom vyhlásení zverejnenom na ich webe 4. novembra.

Všetko sa zmení s príchodom nového roka. Dovtedy si Real Madrid a Mbappé budú môcť sadnúť a rokovať bez problémov a myšlienka je, že sa tak aj stane. O prestup, na ktorom sa pracuje viac ako päť rokov a ktorý bol veľmi blízko k realizácii v rokoch 2021 a 2022, sa pokúsia Los Blancos poslednýkrát.

Prvýkrát to sabotovalo PSG zavretím únikových dverí a druhýkrát samotný hráč, ktorý predĺžil zmluvu na poslednú chvíľu. Florentino Pérez, bezvýhradný obdivovateľ Francúza, mu napriek všetkému nikdy nechcel definitívne zabuchnúť dvere.

Tik-tak skončil

Na Santiago Bernabéu dostali lekciu. Nepôjdu do hry s klebetami a trpezlivosťou. Populárne odpočítavanie sa skončilo. Ak Mbappé stále sníva o tom, že bude hrať za Real Madrid, musí to dokázať rýchlym podpisom zmluvy.

Žiadne zbytočné reklamácie a zbytočné úniky. Predstavou predstavenstva je dať mu ponuku, ktorá ho okrem niekoľkých pozmeňujúcich návrhov bude stačiť na to, aby ho presvedčila.

Status, ktorý Bellingham či Vinícius z roka na rok získavajú, ani vývoj Rodryga, neposmeľujú klub k tomu, aby sa naplno venoval Kylianovi alebo komukoľvek inému. Na trhu sú aj iné možnosti, ktoré sú presvedčivé a je tu Endrick, ktorý sa pripojí do klubu v júli a od ktorého sa očakáva veľa.

A prečo teraz a nie v roku 2023? Sťažnosti na absenciu útočníka smerované športovému vedeniu sa počas leta hromadili. Fanúšikov v tejto otázke upokojila až nečakaná efektivita Bellinghama. Napriek Angličanovi sú fámy stále vo vzduchu a vynárajú sa zakaždým, keď nie sú dobré výsledky alebo neprídu góly.

To nezmenilo myslenie Realu Madrid, ktorý nebol finančne pripravený podpísať Mbappého minulé leto. Bola to drahá operácia, aj keby prišiel ako voľný hráč, a prakticky nemožná, ak by bolo treba zaplatiť prestupovú čiastku. Navyše to zahŕňalo rokovania s PSG, ktoré nikto nechcel uskutočniť. Najlepšie bolo čakať.

So všetkými kartami na stole je len otázkou času, kedy bude odhalená tá prvá, čím sa spustí dominový efekt, ktorý Madrid dúfa, že skončí príchodom ich vysnívaného hráča.

Vo vzduchu je cítiť optimizmus, ktorý sa však ovláda. Signály, ktoré dostali, naznačujú, že sa to môže stať skutočnosťou, ale v podobnej situácii boli už pri iných príležitostiach a nepodarilo sa im to. Rozdiel je v tom, že v tomto prípade nejde o žiadnu drámu, ak budú opäť odmietnutí.

Mužstvo je, až na nejaké zmeny, vzrušujúce s Mbappém alebo bez neho. Ak tentoraz nebude súhlasiť, dvere sa zabuchnú nadobro.

Čo chce francúzska hviezda?

Uvidí sa, čo hráč chce. Po niekoľkých rokoch sťažovania sa na športový projekt pod vedením Kataru sa zdá, že vytvorili tím, ktorý mu vyhovuje, s príchodom Mbappého priateľov ako Dembélé a Kolo Muani, ako aj odchodom Neymara, za ktorého bol nejaký čas nešťastný kvôli tomu, ako sa správal mimo ihriska.

Napriek tomu výsledky neboli uspokojivé. Sú na čele ligy, no pred Nice majú náskok iba jedného bodu a v Lige majstrov sa v poslednom kole predstavia vonku s Borussiou Dortmund a bojujú o postup do osemfinále.

Ďalšie kroky, ktoré sa môžu uskutočniť v letnom prestupovom období, budú závisieť od toho, či Mbappé príde alebo nie. Preto, hoci sú rokovania s útočníkom prioritou, nepočkajú na neho až do úplného konca.

Real má jasný plán, takže celá zodpovednosť padá na hráča, ktorý bude od januára hviezdou poslednej kapitoly jeho telenovely.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x