Domov Novinky Relevo: Sami Khedira sa vracia do Madridu

Relevo: Sami Khedira sa vracia do Madridu

Nemec, ktorý je spájaný s novou futbalistkou Realu Melanie Leupolzovou, vlastní značku kávy a pravidelne vystupuje v televízii. Teraz sa má opäť vrátiť do hlavného mesta Španielska.

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Madrid a Real Madrid mi budú chýbať,“ to napísal Sami Khedira, keď sa v roku 2015 lúčil s Los Blancos, predtým ako zamieril do Serie A posilniť Juventus.

Kopačky zavesil na klinec v roku 2021 po tom, čo si prešiel skutočným utrpením so zraneniami, ako sám priznal vo viacerých rozhovoroch, a teraz sa do španielskej metropoly vracia z lásky.

Robí tak popri tom, ako sa venuje rôznym projektom a podnikaniu fakticky od odchodu do dôchodku a ktoré mu zaberajú veľkú časť dňa.

Od novembra 2023 je Khedira majiteľom značky kávy Balira. Tá sa stala jedným z jeho najdôležitejších projektov, ktorému tiež venuje veľa času a pozornosti, o čom svedčí obsah zdieľaný na Instagrame.

Zaujímavosťou je, že bývalý nemecký futbalista príležitostne uvádza na trh špeciálne kávy, pričom každá má iný názov, ktorý odkazuje na mestá tímov, za ktoré hral: Stuttgart, Madrid, Turín a Berlín.

Hoci pred dvoma rokmi ukončil kariéru, stále sa venuje futbalu: je hosťom v štúdiách pred zápasmi Ligy majstrov na DAZN, kde pôsobí ako expert špecializujúci sa na taktické hodnotenia.

„Je to mysliteľ, ktorý sa nikdy neprestane učiť,“ povedal o Khedirovi v jednom z programov tréner Oliver Glasner. Delí sa aj o rôzne anekdoty z čias, keď pôsobil ako futbalista, a zdôrazňuje, že pri boji o najvyššie ciele je dôležité mať víťaznú mentalitu.

Keď ukončil kariéru, v rozhovore pre denník AS jasne povedal, že chce zostať pri futbale a najmä pomáhať mladým ľuďom ísť rovnakou cestou, akou išiel on sám.

Teraz sa napriek tomu, že pracuje pre nemecký DAZN, venuje sa aj svojmu súkromnému životu, čo sa s prácou v klube ťažko kombinuje.

Má trénerský titul, ale rád by vypracoval dlhodobú stratégiu, čo sa mu s nemeckým národným tímom kvôli nedorozumeniam nepodarilo.

„Je to veľmi tajnostkársky človek, nerád na seba upozorňuje,“ zhodujú sa viacerí nemeckí novinári. Na ihrisku to už ukázal, keď hral vedľajšiu, niekedy neviditeľnú úlohu, ktorá bola kľúčová počas Mourinhovho pôsobenia v Reale Madrid a pri zisku dlho očakávanej La Décimy.

„Teraz cestujem viac ako predtým,“ povedal v rozhovore pre denník AS o svojom novom živote na dôchodku a mimo médií.

Khedira prišiel na Bernabéu v júli 2010 zo Stuttgartu, kde si urobil meno ako univerzálny stredopoliar, ktorý dokáže pridať niečo v defenzíve, ako aj presunúť sa do pokutového územia súpera, pričom v jednej z najnáročnejších líg v Európe preukázal svoje zrýchlenie a dobrú fyzickú kondíciu.

V tíme Los Blancos strávil celkovo päť sezón, pričom bol nepostrádateľným hráčom pre Mourinha, pod ktorým ukázal svoju najlepšiu verziu.

S Ancelottim vyhral v sezóne 2013/14 v Lisabone Ligu majstrov a zavŕšil pozoruhodné dobrodružstvo, ktoré ho v sezóne 2015/16 priviedlo do Juventusu.

V roku 2019 mu diagnostikovali predsieňovú arytmiu, kvôli ktorej musel podstúpiť operáciu a prestať hrať. Stalo sa tak pred zápasom s Atléticom Madrid, keď hral Khedira stále dôležitú úlohu v talianskom tíme.

Hovorilo sa o predčasnom ukončení jeho kariéry, ale stredopoliar sa s tým dokázal vyrovnať a pokračoval vo futbale až do roku 2021, keď oznámil ukončenie kariéry, keďže bojoval s viacerými zraneniami a bolesťami svalov.

Návrat Khediru, ktorý vo svojom rozlúčkovom liste ubezpečil, že mu Madrid a Real Madrid budú chýbať, je zapríčinený podpisom zmluvy jeho partnerky Melanie Leupolzovovej so ženským tímom Realu Madrid.

Stredopoliarka, ktorá prichádza do Valdebebas s nálepkou vynikajúcej hráčky, už ukončila kariéru v nemeckej reprezentácii a sústredí sa na klubové účinkovanie. So Samim sú spolu už niekoľko rokov, a tak sa bývalý futbalista teší na návrat do španielskej metropoly. 

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x