Domov Prestupy Relevo: Real hovoril s agentom Nica Williamsa

Relevo: Real hovoril s agentom Nica Williamsa

Real mal záujem o kontrakt s Nicom Williamsom, no chcel, aby nepredĺžil zmluvu s Athletic a odišiel z baskického klubu zadarmo. Futbalista to rozhodne odmietol.

Autor: Marek
1 komentár

To bolo pred pár mesiacmi. Felix Tainta, silný baskický agent, sa stretol s vysokým predstaviteľom Realu Madrid. Dôvod: Nico Williams.

Španielsky reprezentant vstupoval do posledného roka zmluvy a Los Blancos chceli zhodnotiť situáciu hráča, ktorého rokovania s Athleticom už prebiehali, no ešte neboli ukončené.

Relevo uvádza, že klub z hlavného mesta okamžite naznačil, že má záujem, aby sa Nico pripojil k tímu… zadarmo. Znamenalo to, že hráč neobnoví zmluvu ani v zime, ani v lete, čo však Williams a jeho agent nikdy nezohľadnili.

Absolvent Los Leones nemienil opustiť Athletic zadarmo ani teraz, ani o pár rokov. Z vďačnosti klubu, ak jedného dňa odíde, zarobí klubu peniaze. Bolo pre neho nereálne a nerentabilné uvažovať o prestupe do Madridu bez predĺženia zmluvy.

Medzi oboma stranami prebehol viac ako jeden rozhovor, no k žiadnemu pokroku nedošlo. Po prvé, pretože Nico bol ochotnejší predĺžiť zmluvu. Po druhé, Real za tohto hráča nikdy nechcel zaplatiť, aj keby sa prestup mal uskutočniť za nižšiu cenu.

City tiež analyzovalo jeho prestup bez výsledkov, rovnako ako Barca, ktorá tiež monitorovala Nicovu situáciu. Nakoniec 21-ročný hráč predĺžil zmluvu, čím ukončil telenovelu, ktorá trvala dlhšie, ako bolo potrebné, a dokonca aj s kľučkou od agenta, keď už bolo všetko urovnané.

Našťastie pre krídelníka to nebolo prijaté zle. Hráč predĺžil zmluvu a je šťastný. Má 21 rokov a má čas sa v Bilbau ďalej rozvíjať… Odíde hneď, ako bude ponuka, ktorá ho uspokojí.

V piatok Athletic oficiálne oznámil predĺženie zmluvy s mladším bratom Williamsom. Nový bude platný do júna 2027. Podľa Mundo Deportivo (ktoré túto informáciu prinieslo v súvislosti s Barcelonou) sa výkupná klauzula mladého krídelníka bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur. V aktuálnej sezóne španielskej ligy odohral 21-ročný hráč 11 zápasov (809 minút), strelil gól a pridal 7 asistencií.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x