Domov Novinky Relevo: Real chce pred Vianocami predĺžiť Ancelottiho zmluvu

Relevo: Real chce pred Vianocami predĺžiť Ancelottiho zmluvu

Klub chce, aby Ancelotti predĺžil zmluvu o ďalšie dve sezóny. Čaká ho Brazília, no pre Taliana má prednosť Real Madrid.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Real Madrid chce, aby Carlo Ancelotti zostal jeho trénerom aj v budúcej sezóne, uvádza Relevo. Kráľovský tím sa začal snažiť predĺžiť zmluvu s talianskym trénerom a tá by mu mala platiť na ďalšie dve sezóny.

Týmto spôsobom klub zachováva plán, ktorý vypracoval minulé leto: začať rozhovory na konci roka, ak bude výkon tímu optimálny.

V tomto smere sú výsledky klubu vynikajúce: lídri v La Lige a matematicky kvalifikovaní do osemfinále Ligy majstrov.

Ako je teda na tom Brazília?

Z pohľadu Realu majú k tejto záležitosti málo čo povedať. Keď minulé leto Ednaldo Rodrigues ubezpečil, že Ancelotti bude trénerom Brazílie na Copa América (2024), vedenie Los Blancos sa s Talianom úprimne porozprávalo.

Línia, na ktorej sa klub už roky drží pri podpisovaní mladých talentov, si vyžaduje myslenie v dlhodobom horizonte a v rámci tejto stratégie si nemožno predstaviť variant, v ktorom by sa tréner zaviazal odísť z klubu k určitému dátumu.

Počas týchto stretnutí povedal Carletto presne to isté ako minulú sobotu na tlačovej konferencii: Real je jeho prvou voľbou a počká si až do konca. To upokojilo vedenie, ktoré informovalo trénera o zámere predĺžiť zmluvu v novembri alebo decembri za predpokladu, že začiatok sezóny bude podľa predstáv.

Po športovej stránke splnil očakávania a klub začal konať. Preto bez ohľadu na to, o čom tréner s Brazíliou diskutoval, vo Valdebebas berú ako samozrejmosť, že Ancelotti povie „áno“ predĺženiu, keď mu bude ponúknuté.

To, čo sa stalo v minulej sezóne, ukazuje dôveru, ktorú majú šéfovia Realu Madrid v Ancelottiho, pretože ho udržali vo funkcii napriek tomu, že sa im nepodarilo dosiahnuť minimálny cieľ (vyhrať La Ligu alebo Ligu majstrov), vďaka ktorému je sezóna v hlavnom meste Španielska považovaná za dobrú.

Je pravda, že vyhrali Európsky superpohár, MS klubov a Copa del Rey, no príliš rýchlo stratili šance v lige a v Lige majstrov City vyradilo Los Blancos bolestivým výpraskom.

Napriek tomu klub vsádza na Ancelottiho, pretože kládol dôraz na niečo, čo sa v klube považuje za strategické: rozvoj mladých hráčov. Jeho manažment Viníciusa, Rodryga a Camavingu, ktorým dokázal dokonale porozumieť, je vysoko cenený.

Aj pod jeho vedením sme videli najlepšiu verziu Fede Valverdeho, ktorého zmluva bola predĺžená do roku 2029 a jeho trpezlivosť bola kľúčom k získaniu Tchouaméniho späť, a to aj napriek určitým pochybnostiam.

Záväzok voči mladým hráčom bude pokračovať, počnúc Endrickom, ktorý po svojom seniorskom debute za Brazíliu príde na budúce leto s veľkými očakávaniami.

Preto aj napriek tomu, že v kanceláriách Valdebebas čoraz častejšie znie meno Xabiho Alonsa, je isté, že na vedenie tímu nie je nikto kvalifikovanejší ako Ancelotti.

Talianovi sa podarilo dokonale pochopiť, čo klub potrebuje a našiel dokonalú harmóniu medzi vedením, športovým manažmentom, trénerským štábom a tímom.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x