Domov Novinky Relevo: Real chce Mendyho predať už v januári

Relevo: Real chce Mendyho predať už v januári

Real Madrid stále hľadá nový klub pre Ferlanda Mendyho. Momentálne si však Francúz baliť kufre neplánuje.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ferland Mendy nie je v plánoch Realu Madrid na budúcu sezónu.Pravdou je, že klub sa ho už pokúsil predať, ale to sa nepodarilo.

Na viacerých trhoch vedenie ponúklo Francúzove služby, no žiadna ponuka neprišla. Klub dúfa, že ho predá v januári.

Obranca nevenuje pozornosť plánom Realu a rád by dodržal zmluvu, ktorá ho viaže s tímom do roku 2025. O Francúza prejavili záujem niektoré kluby, konkrétnu ponuku však nepredložili.

Tú poslal jeden tím zo Saudskej Arábie, no momentálne Ferland neuvažuje o odchode z Európy. V Madride je šťastný, v tíme sa cíti dobre a Ancelotti mu dodal sebavedomie.

Kancelárie Valdebebas dúfajú, že Mendyho častejšie hranie vzbudí záujem klubov, a presvedčia bývalého hráča Lyonu, aby odišiel. Dvadsaťosemročný hráč bol v tejto sezóne Carlettovi k dispozícii v deviatich zápasoch a v štyroch z nich nastúpil v základnej zostave.

Nastúpil aj na ten najdôležitejší zápas s Barcelonou na Montjuic. Ten však ukázal aj pokles formy hráča, ktorého Real získal v roku 2019 ako defenzívnu skalu. Celkovo odohral Francúz v tejto sezóne 381 minút.

Okrem nevyrovnaných výkonov trápia obrancu aj zranenia. Túto sezónu už začal v ordináciách lekárov pre svalové problémy, ktoré utrpel v Spojených štátoch.

Nakoniec bol mimo mesiac a pol. Počas posledného El Clásica musel pre bolesti opustiť ihrisko aj on. Hoci sa zdá, že nejde o nič vážne, presnú diagnózu sa dozvieme už v piatok.

Od júla 2022 vynechal Francúz pre rôzne zranenia až 29 zápasov Los Blancos. Klub si uvedomuje, že je to prekážka pri hľadaní nového tímu.

Z tohto dôvodu má viac odpočinku, ako je potrebné, a alarm sa spustí vždy, keď sa 28-ročný hráč sťažuje na akékoľvek zranenie.

Jeho odchod je súčasťou plánu na prerobenie ľavej strany. Začalo to podpisom Frana Garcíu, ktorý sa bude rozvíjať v nasledujúcich rokoch.

Real sa tiež snaží získať Alphonsa Daviesa, ktorého podpis je prioritou budúceho leta. Vo Valdebebas sa táto operácia vyvíja optimisticky, ale ideálne by bolo spojiť ju s predajom Francúza.

Mendy nestratil sympatie šatne. Jeho veselý prístup a jemná povaha teší jeho spoluhráčov, ktorí videli, ako veľmi obranca trpel neustálymi zraneniami.

Hoci má 28 rokov, dnes patrí medzi veteránov, kamaráti sa s krajanmi Tchouamenim a Camavingom, ako aj so zvyškom mladých hráčov. Aj s Ancelottim, ktorý s ním vždy počítal, kedykoľvek bol hráč schopný hrať.

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x