Domov Novinky Relevo: Inter Miami má záujem o Nacha

Relevo: Inter Miami má záujem o Nacha

34-ročný hráč plánuje pokračovať v kariére v MLS a tím, v ktorom pôsobí Leo Messi, sleduje jeho situáciu, informujú Matteo Moretto a Sergio Gómez z portálu Relevo.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Nacho Fernández zatiaľ oficiálne nič o svojej budúcnosti neoznámil, hoci jeho rozhodnutie, ktoré urobil pred niekoľkými týždňami, je ukončiť pôsobenie v Reale Madrid.

Kým však neurobí oficiálne vyhlásenie, nemožno túto kapitolu považovať za definitívne uzavretú, najmä preto, že aj v minulej sezóne bol presvedčený o svojom odchode a nakoniec predĺžil zmluvu o ďalší rok.

Toni Kroos v stredu verejne oznámil, že končí svoju kariéru. Nacho do finále Ligy majstrov neplánuje v tejto súvislosti podniknúť žiadne kroky.

Situácia je taká, že jeho plánom do budúcna je hľadať športové a životné dobrodružstvo mimo Španielska a Európy. USA boli vždy na vrchole jeho rebríčka.

Za týchto okolností má Inter Miami veľký záujem o získanie tohto stredného obrancu. A to je najdôležitejšie. Majú tam pre neho miesto.

Mohol by byť hráčom TAM (Target Allocation Money – špeciálne fondy určené na platy), keďže v Miami majú takéto voľné miesto. Vo všeobecnosti by išlo o zmluvu na 1,5 milióna eur, podobne ako v prípade Jordiho Albu.

Mohol by sa dokonca stať franšízovým hráčom, keďže Leonardo Campana, ktorý popri Sergiovi Busquetsovi a Leovi Messim okupuje jedno z troch „prémiových“ miest, by sa mohol presunúť do TAM, hoci pôvodne sa očakávalo, že k svojim bývalým spoluhráčom z Barcelony sa na uvoľnené miesto dosadí Luis Suárez, ktorý za Miami nastupuje od januára. V každom prípade záujem je a klub by sa o Nacha určite zaujímal.

Súperenie v tíme s hráčmi takého kalibru, ako sú Messi, Suárez, Alba a Busquets, napriek tomu, že sú legendami Barçy, rovnako ako on je legendou Realu Madrid, by bolo pre neho atraktívne, keďže poslední dvaja boli jeho kamaráti zo španielskej reprezentácie.

V prospech takéhoto kroku hovorí aj mesto, ktoré je ďalšou výhodou pre presťahovanie celej rodiny, keďže hlavné mesto Floridy je skvelým miestom na život.

Okrem toho Gerardo Tata Martino, tréner Interu, práve prišiel o stopéra Nicolása Freireho na viac ako šesť mesiacov kvôli pretrhnutiu krížneho väzu.

Klub, ktorého spolumajiteľom je David Beckham, zúfalo potrebuje posily do defenzívy vzhľadom na to, že Argentínčan, ktorý je do decembra na hosťovaní z mexického Pumas, vypadol zo základnej zostavy v posledných siedmich ligových stretnutiach.

Zameraný na Ligu majstrov

Nacho myslí len na jedno – na zisk 15. európskeho pohára v histórii Los Blancos. Pred súbojom vo Wembley sa nechce rozptyľovať, najmä preto, že to bude jeho prvý zápas v základnej jedenástke vo finále Ligy majstrov.

Nezúčastnil sa ani pri La Décime (bol na tribúne), na San Sire v dueli s Atléticom (sedel na lavičke), ani v Cardiffe v konfrontácii s Juventusom (opäť lavička).

Proti Liverpoolu v Kyjeve hral kvôli zraneniu Danieho Carvajala, ktorý musel opustiť ihrisko v 36. minúte. V poslednom finále v Paríži, v ktorom bol súperom takisto Liverpool, sa opäť tešil z víťazstva z lavičky.

Ak si to nerozmyslí a neuzavrie svoju etapu „muža jedného klubu“, urobí tak tým, že sa stane hráčom s najväčším počtom titulov v histórii kráľovského klubu a bude sa o túto poctu deliť s Lukom Modričom (každý po 26 trofejí, o jednu viac ako Karim Benzema a Marcelo).

V počte získaných európskych pohárov sa potom vyrovná aj Pacovi Gentovi, ktorý ich má na konte šesť. Podarilo by sa mu to spolu s Lukitom, Carvajalom a Kroosom (ktorý by potom mal päť triumfov s Realom a jeden s Bayernom).

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x