Domov Novinky Relevo: Florentino Pérez vážne uvažuje o svojej poslednej kandidatúre

Relevo: Florentino Pérez vážne uvažuje o svojej poslednej kandidatúre

77-ročný Florentino v rozhovore so svojimi blízkymi priznal, že nevylučuje možnosť kandidovať na post prezidenta Realu Madrid v roku 2025.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Florentino Pérez je prezidentom Realu Madrid celkovo 21 rokov. V rokoch 2000 až 2006 zastával túto funkciu šesť rokov a v roku 2009 sa do nej vrátil a odvtedy viedol klub bez akejkoľvek opozície a doviedol ho k veľkým úspechom. Hoci sa zdá, že dosiahol všetko, kráľovský tím si jeho vládu môže užívať ešte štyri roky.

Podľa Releva povedal prezident kráľov svojim blízkym, že vôbec nevylučuje kandidatúru v budúcoročných voľbách (v roku 2025), v ktorých by víťazstvo s najväčšou pravdepodobnosťou znamenalo jeho posledné funkčné obdobie.

Počas týchto štyroch rokov sa vo Valdebebas istý čas šírili fámy o jeho odchode do dôchodku. Vek a občasné zdravotné ťažkosti ho viedli k myšlienke, že by mohol odstúpiť.

Situácia sa však na všetkých úrovniach zlepšila a on sa dokonca súkromne vyjadril, že by mohol zastávať prezidentskú funkciu ešte ďalšie štyri roky.

Cíti sa silný a má vôľu dokončiť viaceré výzvy, ktoré ho čakajú. Zdalo sa, že všetky ciele už boli dosiahnuté, ale nie je to tak. Dobrým príkladom je organizácia finále majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2030. Ide o tému, o ktorej sa neformálne diskutovalo s FIFA, ale zatiaľ nebola konkretizovaná.

V každom prípade Florentino chce, aby Estadio Santiago Bernabéu hostilo druhé finále majstrovstiev sveta v histórii po tom, ako ho v roku 1982 hostilo na svojej pôde.

Pokiaľ ide o štadión, zdá sa, že výstavba je dokončená, ale v skutočnosti je potrebné doladiť ešte veľa detailov a popracovať na tom, aby fungoval na plný výkon.

Po otvorení je v pláne jeho plné využitie organizovaním najrôznejších podujatí vo všetkých možných časoch. Florentino chce, aby sa zariadenie – podľa plánu – stalo miestom, ktoré bude generovať príjmy vo výške stoviek miliónov eur ročne. A je to len otázka času…

To však nie je všetko. Superliga, rozširovanie tréningového centra, či ďalšie napĺňanie vitríny s trofejami motivujú muža, ktorý sa len ťažko uspokojí s tým, čo už dosiahol. Navyše, ak sa mu podarí vyhrať voľby a zabezpečiť si ďalšie štyri roky na poste prezidenta, prekoná 25 rokov pri kormidle bielej lode.

Do volieb, v ktorých zatiaľ nebol predložený žiadny kandidát, zostáva jeden rok. Od roku 2006 sa nekonali voľby s viac ako jedným kandidátom. Vtedy Ramón Calderón porazil Juana Palaciosa, Juana Miguela Villara Mira, Lorenza Sanza a Artura Baldasana.

Odvtedy Florentino triumfoval štyrikrát bez toho, aby čelil akejkoľvek opozícii. Ak sa rozhodne opäť kandidovať, prakticky niet pochýb, že zvíťazí a bude môcť rozšíriť svoju legendu ako prezident Realu Madrid o ďalšie štyri roky.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x