Domov Prestupy Relevo: Atlético možno bude chcieť získať Lunina

Relevo: Atlético možno bude chcieť získať Lunina

Prípadné predĺženie zmluvy s Ukrajincom ešte nemusí znamenať, že zostane v Reale Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Všetko nasvedčuje tomu, že Andriy Lunin sa už dohodol s Realom Madrid na predĺžení zmluvy do roku 2029.

Aktuálny kontrakt brankára platí do 30. júna 2025, no v posledných týždňoch prebehli medzi oboma stranami rokovania, ktoré mali byť úspešné, hoci to Los Blancos ešte oficiálne neoznámili.

Lunin nemohol hrať finále Ligy majstrov pre chrípku, ktorá ho zastihla pár dní pred zápasom vo Wembley. Ukrajinský brankár napriek tomu v sobotu odcestoval do Londýna a sledoval, ako jeho tím vyhral 15. európsky pohár.

Niektorí novinári naznačujú, že hráč bol stále sklamaný z toho, že nemohol hrať proti Borussii Dortmund a jeho pocity môžu celú situáciu zmeniť, čo by znamenalo, že v budúcej sezóne nebude hráčom Realu Madrid, aj keď sa napokon zmluva predĺži.

Los Blancos by to umožnilo zarobiť peniaze na jeho prestupe. A do akého klubu by mohol ísť?

Do akéhokoľvek. Jeho reputácia po tejto sezóne exponenciálne narástla a o ponuky nebude núdza, no najradšej by pokračoval so životom v Madride, kde brankár aj jeho okolie našli stabilitu, o ktorú by neradi prišli. A tu vstupuje do hry klub ako Atlético, ktoré môže toto leto prísť o Jana Oblaka, uvádza Relevo.

Plat, ktorý by Oblak uvoľnil, by totiž umožnil prestup na miesto Slovinca, ktorý má najmä ponuky z MLS a vážne uvažuje o pokračovaní kariéry v menej náročnej lige.

Dovolil by však Real Madrid Luninovi odísť do Atleti? Pravdepodobne nie.

Preto s ním chcú predĺžiť zmluvu. Realita je však taká, že samotný Lunin získal právo robiť určité rozhodnutia ohľadom svojej budúcnosti a ak Atlético predloží zaujímavý návrh, je možné, že im nezostane nič iné, ako sa dohodnúť.

Navyše sa zdá, že jeho agent Jorge Mendes je jedným z mála schopných vykonať takúto operáciu so vzťahmi, ktoré ho spájajú s Atléticom.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x