Domov Prestupy Real vsádza na Alphonsa Daviesa

Real vsádza na Alphonsa Daviesa

Priviesť Alphonsa Daviesa do Madridu je hlavným cieľom Realu pre nasledujúce letné prestupové obdobie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Od Kanaďana sa očakáva posilnenie defenzívy na desaťročie a jeho agent sa netají záujmom o prestup. Real Madrid nestráca z dohľadu Alphonsa Daviesa.

Dvadsaťdvaročný ľavý obranca Bayernu Mníchov stále nepredĺžil zmluvu s nemeckým tímom a jeho budúcnosť je na pochybách. Kanaďanovo meno je vysoko na kráľovskom zozname želaní.

Zmluva obrancovi vyprší v roku 2025, takže do konca budúceho leta zostáva 12 mesiacov a je vhodný čas poobzerať sa po prestupe za relatívne výhodnú sumu. Do Realu takto prišli Toni Kroos z Bayernu a Thibo Courtois z Chelsea.

Záujem o Kanaďana nie je novinkou a prípadný podpis hráča vysoko oceňuje aj Carlo Ancelotti v prípade, že tím ešte v budúcom roku povedie.

V posledných sezónach má ľavá strana obrany Realu búrlivú históriu: od pádu Marcela cez Mendyho, ktorý je defenzívny špecialista, ale diskrétny v útoku, cez Frana Garcíu, ktorý Ancelottiho nepresvedčil, až po presun Camavingu na túto pozíciu.

Los Blancos chcú mať opäť skvelého a všestranného krajného obrancu a Davies je to najlepšie, čo trh ponúka.

Plán na budúce leto je jasný: pokúsiť sa získať Daviesa za čo najlepšiu cenu (predpokladá sa, že Bayern bude pýtať veľkú sumu, no v bavorskom klube väčšinou zvíťazí zdravý rozum) a predať Mendyho, ktorému v roku 2025 vyprší kontrakt.

Na Francúza zatiaľ neboli prijaté žiadne ponuky. Neprišli ani v roku 2022, po víťazstve v Lige majstrov. Odhaduje sa, že predajom 28-ročného hráča klub veľa nezarobí, ale je pripravený tak urobiť, aby uvoľnili miesto pre Kanaďana.

Hráč o záujme madridského klubu vie, rovnako ako jeho agent Nedal Huoseh, ktorý o tejto možnosti v posledných dňoch otvorene hovoril.

„Záujem je zo strany mnohých tímov. Uvidíme, čo sa stane v najbližších mesiacoch. Som si istý, že Real by mohol byť jedným z klubov, ktoré by chceli získať Daviesa. S Alabom hrával 3 roky, sú kamaráti a sú spolu neustále v kontakte. Alphonso mi nehovorí všetko, ale som si istý, že David by si s ním rád znova zahral. Možno to spomenul… sú to priatelia,“ povedal nedávno pre 365Scores Arabic.

Čo sa nezdá byť bezprostredné, dokonca ani vzdialené, je Daviesove predĺženie zmluvy s Bayernom. Rokovania sa začali už minulý rok, no nestabilita Bayernu (od roku 2016 má siedmeho trénera) situáciu neuľahčuje.

„Začiatkom leta sme sa rozprávali so športovým riaditeľom a bývalým generálnym riaditeľom, ale všetko sa odložilo, v Bayerne bol trochu chaos, pretože v klube sa všetko zmenilo. Nikto za nami neprišiel a nepýtal sa, či sa deje to alebo ono, tak sme nechali veciam voľný priebeh. O predĺžení zmluvy sa s nami zatiaľ nikto z nového vedenia nebavil. Možno v najbližších šiestich mesiacoch budeme mať rozhovory s Bayernom a ktovie, čo sa stane. Uvidíme,“ povedal agent v už citovanom rozhovore.

Karty sú vyložené na stôl: Davies vie, že Real ho bude chcieť budúce leto, a teraz sa sústredí na to, aby mal čo najlepšiu sezónu, aby v budúcnosti získal čo najlepšiu zmluvu, či už s Los Blancos, alebo po predĺžení zmluvy s Bayernom.

V aktuálnom ťažení nastúpil obranca do deviatich z desiatich zápasov a zaznamenal už tri asistencie.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x