Domov Novinky Real v neistote ohľadom Mbappého

Real v neistote ohľadom Mbappého

Francúza budúci utorok dôkladne vyšetria madridskí lekári a až potom bude jasné, či bude musieť podstúpiť operáciu nosa.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Vypadnutie francúzskej reprezentácie z majstrovstiev Európy v Nemecku po semifinálovej prehre so Španielskom otvára novú kapitolu v živote Kyliana Mbappého. V utorok 16. júla sa jeho nový život začne prezentáciou na Santiago Bernabéu, ktorá sľubuje veľkolepý zážitok.

Ešte predtým však Mbappého čaká stretnutie, ktoré pre novú akvizíciu Realu Madrid nie je len formalitou a má značný význam.

Útočníka podrobne vyšetrí klubové lekárske oddelenie, ktoré tentoraz bude musieť venovať pozornosť najviac znepokojujúcej časti Kylianovho tela.

Osud Mbappého nosa je jednou z najzaujímavejších zápletiek tohtoročného EURA, keďže v prvom zápase hráč pri pokuse zasiahnuť loptu hlavou trafil rameno rakúskeho obrancu Kevina Dansa.

Zlomený nos 25-ročného hráča sa stal na sústredení francúzskej reprezentácie národnou záležitosťou a to od spomínaného súboja s Rakúskom až do včerajšieho dňa, keď Mbappé proti Španielom nepoužil masku, ktorá mu bránila v predchádzajúcich stretnutiach.

V predchádzajúcom zápase, vo štvrťfinále proti Portugalsku, vyvolal vo Francúzsku poplach samotný zásah do masky, nie do nosa, po zásahu hlavy Bernarda Silvu.

A v Madride tiež, hoci klub neposlal žiadneho špecialistu, ktorý by problém nového hráča kráľovského tímu vyšetril priamo na mieste.

Namiesto toho prebiehala úzka komunikácia s lekármi Francúzska, s ktorými zdravotníci v oblasti zo španielskej metropoly udržiavajú dobré vzťahy.

Navyše, keď 17. júna došlo k nešťastnému zrazeniu s Dansom, Mbappé bol formálne stále hráčom PSG, hoci Real oficiálne oznámil jeho prestup o dva týždne skôr.

Samozrejme, bolo logické, že parížsky klub sa nezaujímal o zdravie svojho vtedajšieho hráča, s ktorým sa lúčil v nie práve ideálnej atmosfére, ale Los Blancos nemohli priamo zasahovať.

Utorňajšia skúška teda nebude pre Mbappého vôbec rutinná, ale v skutočnosti kľúčová pre načrtnutie plánu na prvé týždne jeho kariéry v španielskej metropole.

V podstate po tom, čo sa Kylian dostal do semifinále EURO, by sa mal k svojim novým kolegom pripojiť začiatkom augusta, keď sa tím vráti zo Spojených štátov po odohratí priateľských zápasov proti Milánu, Barcelone a Chelsea.

Zámerom Carla Ancelottiho je, aby boli všetci pripravení na prvý oficiálny zápas novej sezóny – Európsky Superpohár s Atalantou 14. augusta vo Varšave.

V prípade Mbappého si však na podrobnejší plán budeme musieť počkať do budúceho utorka.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x