Domov Prestupy Real urýchlil rokovania o Bellinghamovi

Real urýchlil rokovania o Bellinghamovi

Kráľovský klub vie, že anglický stredopoliar by rád hral na Santiago Bernabéu a verí, že si čoskoro vyberie ich ponuku.

Autor: Marek
0 komentár

Real musí konkurovať Manchestru City a Liverpoolu, teda klubom, ktoré hráčovi ponúkajú viac peňazí.

Prestupová sága týkajúca sa Juda Bellinghama vstupuje do rozhodujúcej fázy a Real Madrid je celkom optimistický, pokiaľ ide o šance na získanie svojho cieľa číslo jeden – anglického stredopoliara, na ktorého sa usmieva celá Európa, informuje agentúra MARCA.

Hoci si Los Blancos od začiatku uvedomujú náročnosť vstupu do ponukovej vojny s veľkoklubmi Premier League, sú presvedčení, že posledné slovo bude patriť mladému záložníkovi, keď sa rozhodne o svojej budúcnosti.

Veria, že keď príde čas, Angličana bude viac fascinovať Real Madrid a celá jeho mystika než prípadné želanie jeho otca a ďalších členov rodiny vrátiť sa do svojej krajiny.

V hlavnom meste Španielska dúfajú, že chlapec uprednostní svoj čisto futbalový vkus pred sumami, ktoré mu na stôl vyložili Manchester City a Liverpool, sumami, ktoré Real Madrid nemôže alebo nechce splniť. Očakáva sa, že hráč sa rozhodne o svojej budúcnosti v najbližších dvoch až troch týždňoch.

115 miliónov a bonusy

Vo Valdebebas už niekoľko týždňov poznajú cenu, ktorú Borussia Dortmund stanovila, aby súhlasila s prestupom svojho hviezdneho hráča: 110 až 115 miliónov fixnej sumy a bonusoch, o ktorých sa dá rokovať, ale ktoré by mohli zvýšiť konečnú cenu na 150 miliónov.

To je podobná suma, akú Dortmund požadoval od Barcelony v roku 2017 za Ousmaneho Dembelého: 105 miliónov a 40 miliónov v bonusoch, ktoré nakoniec boli vo výške 30 miliónov.

To je veľa peňazí, ale Real si to uvedomoval, keď sa pred niekoľkými mesiacmi rozhodol dať Bellinghama na prvé miesto svojho prestupového zoznamu.

Boli si vedomí, že získanie jedného z najsľubnejších hráčov na trhu ich prinúti prekonať vlastný prestupový rekord, ktorý stanovili príchodom Hazarda v roku 2019.

Anglicko ponúka viac

Manchester City a Liverpool sú dva kluby, ktoré tiež rokujú s hráčom aj s Borussiou. Ponuky, ktoré predložili, sú vyššie ako ponuky kráľov. Tí hľadajú vzorec, aby mohli Nemcov uspokojiť vo forme bonusov.

Zdá sa, že City sú v lepšej pozícii ako Liverpool, ktorý prejavil záujem o Bellinghama medzi prvými, ale neistá budúcnosť klubu takýmto veľkým krokom nepraje. To všetko znepokojuje Jürgena Kloppa, ktorý tento transfer považuje za „zásadný“ pre opätovné zapojenie sa do boja o trofeje.

Na druhej strane Guardiolov klub je presvedčený, že hráča presvedčí rôznymi argumentmi, ako sú atraktívny futbalový model, ekonomický potenciál, tréner Pep, a skutočnosť, že sa opäť spojí s Haalandom, ako aj návrat do svojej krajiny. Mnoho silných dôvodov.

Jude uprednostňuje Real

Kráľovský klub je presvedčený, že Dortmund sa s ponukami z Premier League nezblázni a ponechá svoje požiadavky na súčasných číslach. Ak sa tak stane, veria, že majú istú páku, keďže dúfajú, že budú prioritnou možnosťou pre hráča.

Táto hypotetická prednosť, ktorá bola vyjadrená v rozhovoroch vedených s Junim Calafatom, sa však bude musieť potvrdiť, keď príde na uzavretie dohody v oblastiach, ako je plat hráča (približne 10 miliónov čistého) a provízie pre agenta aj otca, čo je aspekt, ktorý niekedy nakloní misky váh na jednu alebo druhú stranu.

Ak sa operácia zmestí do rozumných parametrov, klub do nej pôjde. Pravdou však je aj to, že vo Valdebebas, hoci je im jasné, že Bellingham je výnimočný hráč, nebudú ochotní siahnuť na sumy, s ktorými operovali pri rokovaniach o prestupe Kyliana Mbappého.

Preto sa viac obávajú komplikácií, ktoré by mohli vyplynúť z provízii, ako požiadaviek Borussie Dortmund.

Prípady Camaviniga a Tchouaméni

V skratke, Real Madrid je ochotný zaplatiť vysokú prestupovú sumu, blízku tej, ktorú požaduje Dortmund, s ktorým má výborné vzťahy, ale nemecký klub už oznámil, že konečné rozhodnutie urobí samotný hráč.

A rozhodnutie bude na Bellinghamovi. Ak dá prednosť svojim osobným preferenciám a svojmu športovému projektu, je pravdepodobné, že v budúcej sezóne bude hrať na novom Santiago Bernabéu. Rovnako ako tí, čo prišli nedávno – Camavinga či Tchouaméni.

Ak naopak uprednostní peniaze v podobe nehoráznych provízií, ktoré jeho pôsobenie vynesú do nebies, vráti sa do Premier League. Bellingham má svoj osud v rukách. A Real Madrid je o hráčovej túžbe presvedčený.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x