Domov Mužstvo Real poľahky podľahol Eibaru

Real poľahky podľahol Eibaru

Autor: Administrátor

Biely balet nebol schopný získať štvrté víťazstvo v rade, keď podľahol svojmu rivalovi z Eibaru rozdielom triedy, 3:0. Hneď v tretej minúte ohrozil Curtoisa Kike Garcia, ktorého pokus však Belgičan vytesnil prekrásnym zásahom. O dve minúty neskôr rozvlnil sieť Bale, avšak jeho zásah posúdili rozhocovia ako šancu z postavenia mimo hry. Zápas teda pokračoval stavom 0:0.
Snahu strhnúť víťazsvtvo na svoju stranu prejavovali oba tími. „Pusinky“ mohli prebrať iniciatívu už v 11. minúte, keď Asensio preniesol hru do pokutového územia kde číhal Benzema, avšak v poslednej chvíli na brankovej čiare zasiahol Cote. O päť minút neskôr po rýchlom útoku pokus Kikeho Garciu zmaril Curtois, avšak lopta prepadla na Escalante-ho, ktorý to namieril na bránku, kde stál už len Ceballos. Aj napriek pokusu Španiela odvrátiť pokus domácich, systém VAR posúdil gólovú situáciu v prospech Eibaru.

Po zmene strán Real zatlačil na súpera, avšak brankár súpera bol rázne proti, keď zneškodnil strelu Balea. Situácia sa ešte viac sťažila, keď Cucurella vypichol loptu Odriozolovi a prihral na gól Enrichovi. Stav stretnutia sa prekvapivo zmenil na 2:0 v neprospech Madridčanov. O štyri minúty neskôr dielo skazy dokonal Kike Garcia, ktorý zvyšil náskok na rozdiel triedy, 3:0. Zápas znamenal prvú prehru pod vedením trénera Solariho.

Najbližším súperom Realu, kde si madridský celok môže napraviť svoju víťaznú reputáciu, bude taliansky AS Rím v prestížnej Lige majstrov.

Zdroj: realmadrid.com