Domov Prestupové leto 2022 Real oznámi prestup Mbappého po finále Ligy majstrov

Real oznámi prestup Mbappého po finále Ligy majstrov

Medzi francúzskym futbalistom, jeho okolím a Realom Madrid je už takmer všetko dohodnuté.

Autor: Marek
5 komentárov

Kylian Mbappé sa vrátil z Kataru, kde mal akciu so svojím súčasným tímom. Futbalista je už v Paríži, kde sa má dnes stretnúť so svojím najbližším okolím, aby naposledy prediskutovali tému jeho blízkej budúcnosti.

Najslávnejší novinári z celého sveta takmer jednomyseľne uvádzajú, že kráľovský klub zostáva favoritom pretekov a sú si istí, že 23-ročný hráč podpíše zmluvu s madridským klubom.

Mbappé sa mal dohodnúť na osobných podmienkach s klubom, potvrdil to denník MARCA, čo neskoro večer potvrdil aj David Ornstein z The Athletic.

Samotný futbalista nedávno povedal, že svoje rozhodnutie oznámi čoskoro a médiá očakávajú, že sa Kylian vyjadrí ešte tento týždeň.

V sobotu odohrá PSG posledný zápas tejto sezóny a práve po tomto zápase môžeme očakávať jasné vyhlásenie útočníka, ktorému aktuálny kontrakt s Parížanmi vyprší 30. júna tohto roku.

Medzi oboma stranami sa majú dohodnúť len detaily, no Francúz má s kráľmi podpísať 5-ročný kontrakt a za sezónu zarobiť 25-30 miliónov eur v čistom, čo by znamenalo, že sa stane najlepšie zarábajúcim hráčom histórie Realu Madrid.

K tomu treba pripočítať aj rôzne bonusy za strelené góly, získané trofeje či zisk Zlatej lopty. Hráč má dostať aj výraznú províziu za podpis zmluvy.

V tejto otázke sú však rozdielne sumy – niektorí novinári uvádzajú okolo 80 miliónov, iní okolo 100 a ďalší okolo 120 miliónov eur.

Očakáva sa tiež, že Mbappé si ponechá 75 % obrazových práv a práve toto malo byť hlavnou témou posledných týždňov.

Bez ohľadu na to, kedy Kylian povie o svojej budúcnosti, Los Blancos ho budú chcieť podpísať po finále Ligy majstrov. Oficiálne vyhlásenie klubu sa tiež očakáva po 28. máji, uvádzajú AS aj Goal.

zdroj: as.com, marca.com, theathletic.com, goal.com, twitter.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x