Domov Prestupy Real monitoruje situáciu Vlahovića

Real monitoruje situáciu Vlahovića

Dusan Vlahović, hrotový útočník Juventusu, je v záujme Realu Madrid.

Autor: Marek
2 komentáre

Finančné problémy turínskeho klubu a nedávne sankcie, ktoré naň uvalili talianske športové úrady, spôsobili, že Stará dáma bude nútená rozpredať káder.

Podľa denníka AS, získaných od zdrojov priamo zapojených do rokovaní, Juventus v zimnom prestupovom období rokoval o predaji Vlahoviča jednému z popredných tímov Premier League, ktorým je údajne Manchester United.

Bianconeri stanovili cenu za svojho hráča od 100 do 120 miliónov eur. Keď sa rokovania chýlili ku koncu a malo sa finišovať s prestupom, agent srbského ostreľovača všetko zastavil.

Real Madrid pozorne sleduje Vlahovičovu situáciu a je si dobre vedomý možností, ako ho podpísať v dôsledku nečakaných udalostí okolo juve.

Jeden z najsľubnejších útočníkov Európy sa už dostal na prestupový trh a v kanceláriách Santiaga Bernabéua sa teraz vedie debata o tom, ako hladko prejsť z Benzemu na ušľachtilého mladého hráča kalibru Haaland a Mbappé.

Veľa závisí od toho, čo sa stane s Benzemom na konci tejto sezóny. Sú len dve možnosti: vydržať ešte pár rokov (ďalšie dve sezóny) a príde Endrick, alebo podpísať útočníka so zárukou strieľania gólov, a tou je Vlahovič.

Zatiaľ čo zdroj AS nepotvrdil, či United mali byť cieľovou destináciou Vlahovića v uplynulom zimnom prestupovom období, všetko nasvedčuje tomu, že červení diabli po odchode Cristiana Ronalda hľadali na trhu útočníka.

Vlahovičova prvá kompletná sezóna v Juventuse, do ktorého prišiel v januári 2022 z Fiorentiny za 80 miliónov eur, nie je jednoduchá. Inštitucionálne otrasy, ktoré zastihli Starú dámu, nie sú pre takmer nového futbalistu práve najpríjemnejším scenárom.

V druhej polovici predošlého ťaženia strelil za Turínčanov v 21 zápasoch iba 9 gólov. V aktuálnej súťaži strelil v 19 zápasoch 9 gólov. Tieto čísla nie sú v žiadnom prípade podobné tým, ktoré dosiahol vo Fiorentine, kde pred prestupom do hlavného mesta Piemonte dával priemerne takmer jeden gól na zápas.

Los Blancos majú odteraz až do leta otvorené všetky možnosti a Vlahovič je jednou z nich. Teraz, keď vie, že jeho hráčska karta je na prestupovom trhu, je 23-ročný hráč jedným z mien, ktoré Real Madrid hľadá, aby vyriešil situáciu, ktorej tím čelí v útoku.

Los Blancoa navyše udržiavajú priateľské vzťahy s Juventusom, ktorý je tiež zásadným spojencom pri vytváraní Superligy. Real by tak mal voči Srbovi privilegovanú vyjednávaciu pozíciu.

Florentino Pérez a vedenie budú musieť v nadchádzajúcom lete urobiť veľa dôležitých rozhodnutí. Zatiaľ sa veľa nehovorí o predlžovaní zmlúv aj tým hráčom, ktorých zotrvanie v klube treba brať prinajmenšom ako samozrejmosť, ako v prípade Benzemu, Modriča a Kroosa.

Zdá sa, že cieľom číslo jeden v letnom prestupovom období bude Jude Bellingham a jeho cena sa bude pohybovať na úrovni 100 miliónov eur. Všetko však závisí od toho, či Borussia Dortmund bude súhlasiť s jeho predajom, pretože jeho zmluva platí do roku 2026. Mariano definitívne odíde a opcia na podpis Vlahoviča je na stole už mesiac.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x