Domov Prestupy Real Madrid zvažuje Havertza

Real Madrid zvažuje Havertza

Prezident Florentino Pérez, generálny riaditeľ José Ángel Sánchez a tréner Carlo Ancelotti stanovili ďalšie podrobnosti pre letnú prípravu na sezónu 2023/24.

Autor: Marek Varga
3 komentáre

Relevo a denníky AS a MARCA naznačujú, že Los Blancos majú záujem podpísať Kai Havertza bez ohľadu na rozhodnutie Karima Benzemu.

Relevo uvádza, že na štvrtkovom stretnutí trénera a dvoch najdôležitejších ľudí v Reale Madrid padlo dôležité rozhodnutie ohľadom letných aktivít.

Los Blancos plánujú posilniť útok o dvoch hráčov: Joselua ako hráča za Mariana a hviezdu svetovej triedy. Druhým hráčom sa môže stať Kai Havertz, čo na piatkovej obálke potvrdzuje aj denník AS a vo svojom článku denník MARCA.

Vo štvrtok večer MARCA oznámila, že Francúz zostáva v Reale Madrid. Španieli analyzujú možnosť podpísať Harryho Kanea, no je to z mnohých dôvodov veľmi náročná operácia.

Ak kapitán Los Blancos napokon z tímu odíde, klub sa obzrie po Angličanovi, no ani José Ángel Sánchez si nevybudoval dobrý vzťah s prezidentom Tottenhamu, ani nie je príliš motivovaný vyjednávať po skúsenostiach s Modrićom a Baleom.

Relevo informuje, že Kane je otvorený prestupu do Madridu a uprednostňuje túto možnosť pred pobytom v Londýne alebo prestupom do Manchestru United. Realu Madrid sa na jeho schopnostiach najviac páči skutočnosť, že 29-ročný hráč nevynechal v tejto sezóne ani jeden zápas pre zranenie. MARCA má informácie o opaku a hlási, že Kane nechce opustiť Anglicko.

Ťažkosti s Angličanom nútia klub hľadať alternatívu, ktorou má byť Kai Havertz. Nemec bol v hľadáčiku Realu už v roku 2020, ale potom boli práce na jeho prestupe pozastavené kvôli pandémii a nakoniec odišiel do Chelsea.

23-ročný hráč má zmluvu do roku 2025 a bolo by jednoduchšie podpísať jeho ako Kanea. V prvom rade chcú Blues pokračovať v prestavbe tímu, no po veľkom utrácaní potrebujú aj nejaké výrazné prestupy smerom von z klubu.

Relevo opisuje, že tréneri Realu oceňujú Nemcovu víziu hry, schopnosť hrať proti svojim súperom, dribling a skvelé útoky.

To prevyšuje jeho čísla, keďže útočník v tejto sezóne strelil za klub iba deväť gólov a jednu asistenciu v 47 zápasoch. Čo sa týka herného profilu, Havertz vraj pripomína mladého Benzemu z Los Blancos.

Azda najdôležitejšie je, že Havertz môže hrať na akejkoľvek útočnej pozícii vrátane stredu, kde môže pomôcť aj Rodrygo a potenciálne aj Joselu. Relevo zdôrazňuje, že Nemec by nezablokoval pozíciu číslo 9, kde Florentino Pérez stále plánuje v roku 2024 podpísať Mbappého alebo Haalanda.

Ak Benzema napokon potvrdí, že zostáva, klub podľa novinárov Releva či AS a Josého Félixa Díaza z MARCA boj o Kanea radšej vzdá a obráti zrak na Havertza.

zdroj: marca.com, as.com, relevo.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x