Domov Novinky Real Madrid vymení celý trávnik na Santiago Bernabéu

Real Madrid vymení celý trávnik na Santiago Bernabéu

Real Madrid začal vymieňať celý trávnik na Estadio Santiago Bernabéu. Ten predchádzajúci za 300-tisíc eur bol použitý v troch zápasoch.

Autor: Marek
0 komentár

V stretnutiach s Malorkou v La Lige a najmä Lipskom v Lige majstrov sa pozornosť fanúšikov na štadióne a divákov pred televízormi sústredila na nekvalitne vyzerajúci trávnik.

Po stretnutí s nemeckým tímom sa začali sťažovať na kvalitu aj samotní hráči. Real Madrid ubezpečil, že situáciu má pod kontrolou a 2. októbra bude ihrisko v zápase proti Osasune v perfektnom stave.

Klub však v predchádzajúcich dňoch nekonkretizoval, či sa plánuje obnova súčasného trávnika, prípadne je možná aj kompletná výmena, čo by vzhľadom na veľkú prestávku bolo realizovateľné.

V predchádzajúcich dňoch sa robili pokusy o záchranu prírodnej trávy, čo však neprinieslo očakávaný efekt.

Dnes pred poludním sa konečne rozbehol proces demontáže trávnika, ktorý ako prvý oznámila youtuberka Maribel De Jesús, ktorá sleduje postup rekonštrukcie Estadio Santiago Bernabéu. Jej priamy prenos si môžete pozrieť nižšie.

Hlavné médiá Realu Madrid zatiaľ neposkytli podrobné informácie o tejto záležitosti, ale klub sa nakoniec rozhodol pre inštaláciu nového trávnika.

Video od Maribel ukazuje, že hoci sa posledný domáci zápas proti Lipsku hral pred týždňom, stav ihriska sa ešte viac zhoršil. Javier Caireta, ďalší youtuber, ktorý sleduje priebeh prestavby, povedal, že prírodná tráva bola jednoducho „mŕtva“.

Nie je známe, odkiaľ do Madridu dorazia nové valce trávy. Odstránený trávnik bol získaný z Cáceres, kde tráva v posledných dňoch pred prevozom utrpela tepelné poškodenie, v dôsledku čoho nemohla na štadióne dobre zakoreniť.

O rok skôr sa trávnik kúpil v Arévale. Samotný nový trávnik bez nákladov na inštaláciu a demontáž stojí 300 000 eur, no Caireta dodal, že náklady na výmenu vadného ihriska bude jednoducho znášať firma, ktorá trávnik inštaluje.

V auguste bolo nové ihrisko dokončené presne 10 dní pred zápasom proti Betisu. Teraz tiež zostáva 10 dní do bitky s Osasunou.

Pred novembrovou prestávkou Majstrovstiev sveta bude Santiago Bernabéu okrem Osasuny hostiť aj stretnutia so Šachtarom, Barcelonou, Sevillou, Gironou, Celticom a Cádizom.

Potom si králi na zápas doma budú musieť počkať do polovice januára, čo samozrejme využijú pracovníci pracujúci na rekonštrukcii štadióna.

zdroj: YouTube

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x