Domov Mužstvo Real Madrid vyhral prvý zápas v roku 2019, v Copa del Rey porazil Leganés

Real Madrid vyhral prvý zápas v roku 2019, v Copa del Rey porazil Leganés

Real Madrid dokázal v roku 2019 na tretíkrát vyhrať. Po remíze s Villarrealom 2:2 a prehre proti Realu Sociedad 0:2 porazil Leganés v úvodnom stretnutí osemfinálového dvojzápasu Copa del Rey presvedčivo 3:0.
Prvý strelecký pokus na bránu vyslal v desiatej minúte pod brvno Ceballos, no Cuéllar si poradil. Päť minút na to hlavičkoval do jeho rukavíc Benzema, ten istý hráč vzápätí mieril nad. Následne prišli momenty hosťujúceho Braithwaiteho, ktorý najskôr po pase zľava na loptu nedočiahol, následne hlavičkoval po rohu a Navas sa blysol na bránkovej čiare.
Neskôr cez Nacha z hranice vápna mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrdi a nakoniec a opäť po rohu poslal hlavičku presne k žrdi, avšak znova sa blysol Keylor Navas. Medzitým vo vápne spadol Odriozola, penalta sa nepískala, lenže krajnému obrancovi sa to „podarilo“ aj druhýkrát a v 42. minúte už pokutový kop získal. Ten následne pohodlne premenil Sergio Ramos (1:0).
V druhom polčase sme na šancu čakali až do 58. minúty, Vinícius vtedy pálil spred päťky nad bránu Cuéllara. Desať minút na to dokázali domáci zvýšiť svoje vedenie, keď Bustinza poslal zlú malú domov, ktorú zachytil Benzema, cez Viníciusa sa lopta dostala na Lucasa Vazquéza a ten prázdnou bránou nepohrdol (2:0).
V 77. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Vinícius Júnior a to nádherným spôsobom, keď si ho našiel center sprava. Brazílčan v akrobatickej pozícii trafil k žrdi (3:0). Odpovedať chcel už typicky Braithwaite, Keylor Navas jeho hlavičku zlikvidoval na bránkovej čiare. Na opačnej strane sa proti strele Isca do rohu brány blysol Cuéllar.
Odveta osemfinále je na programe na budúcu stredu 16.1.2019 o 21:30 na štadióne El Butarque, ktorý je domovským stánkom Leganés.

Real Madrid – Leganés 3:0 (1:0)

Góly: 44. Sergio Ramos (pen.), 68. Lucas Vazquéz, 77. Vinícius
ŽK: 55. Nacho, 84. Valverde – 42. Gumbau
Real Madrid: Keylor Navas – Odriozola, Sergio Ramos, Nacho, Reguillón – Casemiro, Valverde, Ceballos – Lucas Vazquéz (71. Isco), Benzema (83. Cristo), Vinícius (78. Brahim Diáz)
Leganés: Cuéllar – Juanfran (78. Arnaiz), Bustinza, Siovas, Rodri – Gumbau (46. Silva), R. Peréz – Recio, El Zhar (63, Eraso), Braithwaite – S. Merino