Domov Mužstvo Real Madrid vyhral najtesnejším rozdielom proti Rayu, tri body zachránil v nadstavenom čase Courtois

Autor: Administrátor

Zápas šestnásteho kola spojil Real Madrid a Rayo Vallecano v madridskom derby. Zverenci Santiaga Solariho vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0.

Posledné ligové stretnutie v tomto roku, ktoré bolo zároveň aj posledným na Santiagu Bernábeu v končiacom 365-dňovom cykle, začalo opatrne. Real Madrid ale kontroloval hru a v trinástej minúte otvoril skóre. Lucas Vázquez na hranici šestnástky naznačil strelu, avšak nakoniec poslal krásnu kolmicu pred malé vápno, kde sa ofsajdu tesne vyhol Karim Benzema, jeho pohyb nezachytil Alejandro Gálvez, takže Francúz strelou povedľa Dimitrievskiho trafil presne (1:0).

O tri minúty mohlo byť vyrovnané, hlavička Emiliana Velazquéza po centri z rohu išla tesne vedľa brány Courtoisa. Okamžite po rozohrávke trielil sám na gólmana Dimitrievskeho Marco Asensio, pokus nasadiť Balkánocvi jasle nevyšiel. O ďalšie dve minúty Lucas Vazquéz brankára Raya prekonal, na čiare ale loptu odkopol do bezpečia jeden z obrancov. V 36. minúte nezvýšil náskok ani Toni Kroos, jeho bomba z hranice vápna opečiatkovala žrď.

Druhý polčas otvorila šanca Marca Asensia. Ten dostal center na biely bod, úplne voľný mal dať gól, lenže okamžite proti nemu vyštartoval brankár Stole Dimitrievski a hneď štyria hráči, ktorí vytvorili „múr“ a ten Španiel neprekonal. V 65. minúte druhýkrát hosťujúceho gólmana síce po centri Kroosa z priameho kopu hlavou prekonal Sergio Ramos, no jeho zásah pre ofsajd neplatil. Striedajúci Bébé to skúšal na Courtoisa v 68. minúte, s jeho jedovkou do stredu brány si Belgičan poradil.

Nadstavený čas priniesol obrovskú šancu, v ktorej bol najskôr Alex Alegría a jeho akrobatické zakončenie na malom vápne, ktoré Thibaut Courtois vyrazil pred seba, aby dorážal Emiliano Velázquez, avšak Belgičan znova uspel a zachránil Real Madrid od straty dvoch bodov. Po tejto výhre sme sa aspoň na pár hodín posunuli na tretie miesto pred Sevillu.

Real Madrid CF – Rayo Vallecano 1:0 (1:0)

Góly: 13. Benzema

ŽK: 39. Gálvez, 83. Imbula

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Kroos, M. Llorente, Modrič (90+2. Valverde) – L. Vázquez, Benzema (78. Vinícius), Asensio (71. Ceballos)

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Tito, Gálvez (54. A. Ba), Velázquez, Á. Moreno – Imbula, Comesaña, Medrán (54. Bébé) – Advíncula, Embarba (73. Alegría), Á. García