Domov Prestupy Real Madrid vedie preteky o Endricka

Real Madrid vedie preteky o Endricka

Real Madrid sa ujal vedenia v súboji o Endricka, informuje brazílsky UOL a potvrdil to už aj Fabrizio Romano.

Autor: Marek Varga
0 komentár

UOL, ktorý prvýkrát informoval o návšteve Endrickovho okolia v Madride v novembri, teraz uvádza, že Real Madrid prevzal vedenie v pretekoch o 16-ročného hráča začiatkom tohto týždňa.

Los Blancos mali presvedčiť samotného hráča k jeho návrhu a potom sa pri rozhovoroch s Palmeiras obrátili na uzavretie súhlasu s budúcim prestupom. Portál zdôrazňuje, že momentálne sa očakáva, že Španieli tento transfer uzavrú v decembri.

Palmeiras žiada za tínedžera 60 miliónov eur, čo je zahrnuté vo výkupnej klauzule v jeho prvej profesionálnej zmluve.

Toto má byť hlavný detail, ktorý treba vyriešiť v pokračujúcej dynamike medzi klubmi, keďže Real Madrid je pripravený zaplatiť takéto peniaze, ale nie v jednej platbe vopred.

Los Blancos ponúkajú Palmeiras, že prevažnú časť peňazí zaplatia teraz, no zvyšná suma, bližšie nešpecifikovaná, by závisela od splnenia určitých cieľov po Endrickovom príchode do Madridu.

Portál naznačuje, že Endrickov otec a futbalistovi agenti sa nedávno stretli s Realom Madrid, čo vynahradilo neúspešný výlet rodiny do španielskej metropoly.

Do pretekov sa prihlásili aj kluby ako Chelsea, PSG a Barcelona, ​​no hlavnými favoritmi majú byť Los Blancos.

Palmeiras informáciu nekomentoval, no UOL dodal, že to skôr naznačuje, že dohoda pre Endricka je veľmi blízko.

Najdôležitejšie v tomto príbehu je, že Brazílčan bude môcť prestúpiť do Realu Madrid až od leta 2024, keď dovŕši 18 rokov. Dovtedy musí bez ohľadu na dohodu klubov hrať v rodnej krajine.

Informácie už potvrdil aj Fabrizio Romano.

„Real Madrid teraz vedie boj o získanie Endricka, ako sa uvádzalo v posledných dňoch. Prebiehajú oficiálne rokovania s Palmeiras o poplatku 60 miliónov eur vrátane bonusov. PSG a Chelsea zostávajú v pretekoch, žiadne konkrétne rozhovory s Barcou – ale Real je favoritom,“ uviedol Romano na Twitteri.

zdroj: uol.com.br

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x