Domov Novinky Real Madrid uvažuje o zmene stratégie striedania

Real Madrid uvažuje o zmene stratégie striedania

Autor: PDReal
0 komentár 1841 videní

Okrem toho Carlo Ancelotti pomaly pripravuje tím na lepšiu budúcnosť pomocou niektorých vecí ktoré robí. Napríklad jeho rady pomohli Viniciusovi Juniorovi spraviť krok vpred. Tím hrá oveľa pútavejší futbal a systém viac vyhovujúci práve Viníciusovi. Takisto od Marca Asensia ako strelca, toho vidíme viac. Vaktuálnej sezóne strelil strelil sedem gólov.

Správa od Tomasa Gonzaleza-Martina z ABC Deportes naznačuje, že budeme svedkami ďalšej strategickej zmeny, ktorá bude určite prínosom pre Real Madrid. Je to zmena, ktorá rieši trápenie Madridistov v posledných sezónach, vrátane tej kde Zinedine Zidane doviedol klub k jeho 34. ligovému titulu.

Syn Carla Ancelottiho, Davide Ancelotti, navrhol svojmu otcovi robiť viac striedaní a urobiť ich skôr v zápase. Tímy majú možnosť striedať až 5x. Madrid túto zmenu pravidiel od začiatku pandémie plne nevyužil, no táto správa je znakom toho že sa to môže čoskoro zmeniť.

Real Madrid môže použiť rôzne taktické varianty

Real Madrid vo svojom poslednom zápase päťkrát striedal, no len dve striedania boli pred koncom 75. A žiadne pred 70. minútou.

Los Blancos majú široký káder a veľa talentovaných mladých hráčov ktorí potrebujú minúty. V Eduardovi Camavingovi má Real niekoho, kto môže mať obrovský vplyv na lavičke, ako sme videli proti Interu Miláno, Celte Vigo a dokonca aj vo Valencii. Antonio Blanco, Dani Ceballos, a samozrejme Fede Valverde sú ďalší stredopoliari, ktorí majú čo ponúknuť.

V útoku je znova niekoľko hráčov, ktorí dokážu veci zmeniť. Luka Jovič na hrote, zo strany Gareth Bale, Rodrygo Goes a Eden Hazard. Marco Asensio začína strieľať góly z lavičky. Na Isca sa akosi zabudlo, ale ako sme v tejto sezóne viackrát videli, aj on môže byť prínosom.

Možností je ešte viac. Sergio Arribas a Miguel Gutierrez z Castilly. Na šancu čaká kapitán tímu Marcelo, Lucas Vazquez schopný nastúpiť na oboch koncoch ihriska, a v neposlednom rade dynamický Peter Federico.

Fanúšikovia Realu Madrid dúfali vo viac času pre náhradníkov. Chcú viac oddychu pre hviezdy, a zároveň viac príležitostí pre mladé pušky. Zatiaľ sa náhradníci Realu, ktorý bol v rokoch 2021-2022 silným tímom v druhom polčase, vyplácali.

Aktívnejší prístup ku striedaniam môže Los Blancos len pomôcť. Ancelotti často váha aby nenarušil niečo čo funguje, no náhradníci zatiaľ dokazujú že nemusí mať obavy.

zdroj: therealchamps.com

 
Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x