Domov Novinky Real Madrid U19 odštartoval cestu za obhajobou mládežníckej Ligy Majstrov

Real Madrid U19 odštartoval cestu za obhajobou mládežníckej Ligy Majstrov

Autor: Dávid
2 komentáre

Okrem prvého tímu Realu Madrid sa v stredu začala súbežne strastiplná cesta Ligou Majstrov aj kategórií do 19 rokov. Tí boli v zápase proti rovnakému súperovi o niečo menej úspešní a z Talianska vezú do Madridu bod za remízu 1:1.

Mladí zverenci Hernána Péreza v stredu 15. septembra započali prvým zápasom na pôde Interu Miláno práce na obhajobe minuloročného celkového triumfu v súťaži. 25. augusta 2020 totiž práve mladíci z Realu Madrid dokázali vo finálovom zápase zdolať hráčov Benficy a zdvihnúť nad hlavu trofej pre víťaza. Vstup do nového ročníka nakoniec nebol ideálny a želané tri body sa získať nepodarilo. Favoritom z Madridu na štadióne Ernesto Breda narušil plány Nunziatini, ktorý v nadstavenom čase stav stretnutia vyrovnal.

Zápas

Prvý polčas

Výkop zápasu bol na programe od 16:00 v príjemnom prostredí milánskeho štadióna. Zápas od počiatku nemal svojho favorita a niesol sa v duchu opatrného testovania jednej a druhej strany. Šance Realu prichádzali zväčša po dobre zahraných štandardných situáciách alebo po individuálnom prieniku. Prvá výraznejšia prišla v 19. minúte po priamom kope z kopačky Arandu, ktorý poriadne ponaťahoval domáceho brankára Interu. O pár minút na to sa zase individuálnou akciou pripomenul dobre hrajúci Peter, ktorý vyskúšal technickou strelou pozornosť Rovidu, ktorý loptu vytlačil na roh. Snahy Realu zlomiť skóre na svoju stranu pokračovali i naďalej a najbližšie k tomu mal v 32. minúte opäť Aranda. Jeho strela z hranice pokutového územia však smolne skončila len na ľavej žrdi. Hráči Realu Madrid tak za svoje ofenzívne snahy odmenení neboli a do šatní sa uberali za stavu 0:0.

Druhý polčas

Na začiatku druhého polčasu sa priebeh stretnutia opäť vyrovnal a hroziť začali už i domáci futbalisti. Po nevyužitej šanci Realu zo 48. minúty boli domáci hráči Interu najbližšie k otváraciemu gólu o 10. minút neskôr. Skvelá hlavička Jurgena z 58. minúty však gólom tiež neskončila a po hodine hry bol stav stretnutia naďalej bezgólový. Misky váh prevážili na svoju stranu hráči Los Blancos v 70. minúte, kedy sa na rohu šestnástky k odrazenej lopte dostal Peter a prízemnou strelou upratal loptu k pravej žrdi bezmocného brankára Rovidu. Real Madrid a dostal do vedenia 0:1. Definitívnu bodku za víťazstvom mohol dať Aranda, tomu sa ale brankára prekonať nepodarilo a to vyšlo Real veľmi draho. Dlhý out do vnútra pokutového územia na prednej žrdi predĺžil Casadei a následne pohotovo nožnicami strihol Interu bod v 93. minúte Nunziatini. Po 90. minútach sa tak hráči lúčili remízou 1:1.

Prehľad zápasu

1-Inter U19: Rovida, Zanotti, Hoti, Fontanarosa, Carboni, Fabbian, Cecchini Muller (Sangalli, 74′), Nunziatini, Peschetola (Casadei, 60′), Jurgens (Owusu, 74′) a Abiuso (Sarr, 89′).
1-Real U19: Rubén, David Jiménez, Marvel, Obrador (De la Víbora, 69′), Edgar, David (Manuel Ángel, 58′), Villar (Néstor, 64′) , Aranda, Bruno, Peter a Salazar.

Góly
0-1
(min. 70): Peter.
1-1
 (min. 93): Nunziatini.

Zhrnutie

Obhajcovia titulu tak po premárnených príležitostiach tri body získať nedokázali. V skupine Ligy Majstrov ich ale čaká ďalších 5 zápasov a v hre je 15 bodov. Výhra z ihriska Interu by mohla výrazne dopomôcť k prvenstvu v skupine, no ani remíza nemusí byť zlá. Najbližšie sa zverenci trénera Péreza predstavia v utorok 28. septembra chronologicky s A-tímom doma proti Šeriffu Tiraspoľ a ani jedna z kategórií nebude pomýšľať na nič iné než na zisk troch bodov.

zdroj: realmadrid.com, halamadrid.sk, flashscore.sk