Domov Mužstvo Real Madrid si finále Copa del Rey nezahrá, Barcelona si z Bernabéu odnáša víťazstvo

Autor: Administrátor
3 komentáre

Biely balet nastúpil v domácom prostredí proti Barcelone s jasným cieľom – postúpiť do finále Copa del Rey. Mal na to lepšiu východiskovú pozíciu ako Barcelona, keďže z Camp Nou si priniesli výsledok 1-1 a potešil aj predvedený výkon.
Prvý polčas sa niesol v znamení niekoľkých nepremenených sľubných šancí. Aktívnym v tomto smere bol najmä Vinicius Jr., ktorý predviedol opäť skvelý výkon, avšak chýbalo mu trochu šťastia v koncovke.
Najmä šanca z 38. minúty, kedy Vinicius dostal skvelú prihrávku do šestnástky od Benzemu, ale len tesne prestrelil bránu Barcelony.

Hneď na začiatku druhého polčasu mal šancu na skórovanie Benzema po štandardnej situácií, ktorú zahrával Kroos, ale mieril tesne nad bránu Ter Stegena. Tak či onak by gól neplatil, nakoľko rozhodca si všimol faul drobný faul Benzemu.
V 50. minúte sa aj napriek dominancii bieleho baletu dokázali Katalánci gólovo presadiť. Dembele našiel Suareza, ktorý nezaváhal a prekonal Keylora Navasa, biely balet tak musel zapnúť na vyššie obrátky.
Obrovskú šancu na vyrovnanie mal v 62. minúte po skvelej akcii Viniciusa Reguilon. Brazílčan sa presadil cez Semeda a loptu „naservíroval“ na hlavu Reguilona, ten ju pekne trafil hlavou, ale Ter Stegen predviedol skvelý zákrok.

V 70. minúte prihrával z pravej strany do šestnástky Dembele, našiel Suareza, ale loptu si nakoniec do brány zrazil Raphael Varane. Barcelona viedla 0-2.
O tri minúty neskôr fauloval vo vlastnom pokutovom území Casemiro a rozhodca nariadol pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Luis Suarez a zvýšil tak na 0-3. Krutý výsledok na Bernabéu, najmä keď bieli predvádzali peknú hru, tak Katalánci šokovali za krátku chvílu fanúšikov na Bernabéu.