Domov Prestupy Real Madrid sa dohodol s Alphonsom Daviesom

Real Madrid sa dohodol s Alphonsom Daviesom

Real Madrid dosiahol ústnu dohodu s Alphonsom Daviesom o jeho prestupe z Bayernu Mníchov.

Autor: Patrik98
5 komentárov

Los Blancos vedený hlavným skautom Juni Calafatom a generálnym riaditeľom Josem Angelom Sanchezom sú už nejaký čas v kontakte s Daviesovým okolím a od začiatku rozhovorov ho žiadali, aby nepredĺžil zmluvu s Bayernom, ktorá vyprší v roku 2025, aby sa mohol presunúť do Madridu.

V posledných týždňoch sa uskutočnilo niekoľko stretnutí vrátane jedného osobného v Madride v polovici februára, ktoré proces ešte viac urýchlili.

Na stole sú dve možnosti s Realom otvoreným uzavrieť dohodu za nižšiu ako trhovú cenu toto leto – podobne ako to bolo v prípade Toniho Kroosa v roku 2014, alebo nasledujúci rok, keď sa skončí Daviesova zmluva, David Alaba v roku 2021.

Napriek predbežnému záujmu zo strany konkurenčnej Barcelony, ako aj klubov v Anglicku, ktoré situáciu monitorujú, Davies preferuje v tejto fáze prestup do Madridu.

Klub ešte nezačal rokovania s úradujúcim majstrom Bundesligy, ktorý sa stále snaží presvedčiť hráča aby predĺžil zmluvu, a v posledných mesiacoch odmietli ponuky na potenciálne náhrady za kanadského reprezentanta.   

Bayern však nechce prísť o 23-ročného hráča zadarmo, a ak sa mu nepodarí uzavrieť dohodu za nových podmienok, pokúsi sa toto leto za neho maximalizovať poplatok pri predaji.

Mbappe a príchod Daviesa

Dohoda s Kylianom Mbappem zostáva prioritou číslo jedna, a očakáva sa, že sa pripojí k Los Blancos. Akýkoľvek krok pre príchod francúzskeho reprezentanta však nezabráni aj príchodu Daviesa.

Ferland Mendy bol v tejto sezóne prvou voľbou ľavého obrancu Madridu, pričom ho občas dopĺňa aj Fran Garcia.

Davies prišiel do Bayernu z MLS Vancouver Whitecaps v januári 2019 a odohral za klub 180 zápasov, pričom päťkrát vyhral titul Bundesligy a v roku 2020 bol súčasťou víťazného tímu Ligy majstrov. V tejto sezóne odohral za Bayern 27 zápasov vo všetkých súťažiach, v ktorých strelil jeden gól a pridal tri asistencie.

Zdroj: theathletic.com- Mario Cortegana

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x