Domov Novinky Real Madrid – Prestupové špekulácie

Real Madrid – Prestupové špekulácie

S Realom Madrid je tradične spájaný takmer každý väčší talent svetového futbalu. Káder však nie je nafukovací.

Autor: Michal
0 komentár

Ako bolo viac krát spomínané, Real Madrid má vo zvyku podpisovať hviezdy svetových šampionátov. Na aktuálne prebiehajúcom turnaji v Katare je hneď niekoľko hráčov ktorí sú spájaný s Los Blancos.

Enzo Fernandes, Cody Gakpo, Jude Bellingham, Raphael Leao či Denzel Dumfries. To všetko sú hráči ktorých údajne vedenie klubu pozorne sleduje. Naďalej však počuť hlasy, že Real Madrid v zimnom prestupovom okne neplánuje žiadne príchody.

Veci by sa mohli zmeniť ak by sa Los Blancos dokázali zbaviť niektorých hráčov. Tieto operácie však nebývajú jednoduché. Momentálne sa v tomto smere spomínajú najmä mená Hazard a Odriozola. V prípade druhého menovaného je šanca na úspech tejto operácie výrazne vyššia. Hoci ponuky prichádzajú najmä s Talianskej ligy, z ktorej posledné roky príliš lákave ponuky neprichádzajú.

Navyše je ťažké si predstaviť pri kvalite na krídlach ktorou Madrid disponuje, že by Florentino mal vôľu obetovať značnú časť finančných prostriedkov na ďalšieho krídeľníka. Nákup Codyho Gakpa či Raphaela Leao tým pádom nevyzerá veľmi reálne. Podobná situácia je aktuálne v záložnej rade. Jediný podstatný rozdiel je vo vekovom priemere.

Na krídlach má Real k dispozícii hráčov ktorý môžu žiariť ďalšiu dekádu, kdežto v záložnej rade sa nám pomaly blíži čas rozlúčiť sa s dvojicou legiend v podobe Modriča s Toni Kroosom. Najmä u nemeckého dirigenta stredu poľa sa objavujú obavy že by to mohlo byť už po skončení aktuálnej sezóny.

Preto nie je ťažké si predstaviť že vedenie Los Blancos bude usilovať o hráča akým je Jude Bellingham. Avšak je len málo pravdepodobné že by sa tak udialo v zimnou prestupovom období, vzhľadom nato že aktuálne má túto pozíciu Real skvele pokrytú.

Najväčšie šance na pozícii pravého obrancu

Najväčšie šance sa preto dávajú Denzelovi Dumfriesovi. S očakávaným odchodom Alvara Odriozolu by Los Blancos chceli priviesť konečne schopnú konkurenciu pre Daniho Carvajala. Denzel samozrejme nie je zďaleka jediným hráčom ktorých Real na tento post zvažuje. Dlhšiu dobu majú v merku Pedra Porra zo Sportingu Lisabon. Takisto sa špekuluje o Reecovi Jamesovi, čo by však bola mimoriadne náročná operácia.

ďalší talentovaný mladík ktorý pútal pozornosť pred svetovým šampionátom, bol Jeremie Frimpong. Ten sa však napokon zatiaľ nedostal do zostavy Oranjes, práve cez Denzela Dumfiesa.

Ktorého z vyššie menovaných hráčov by ste radi videli v drese bieleho baletu?

zdroj:  therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x