Domov Novinky Dani Ceballos dokazuje, že má tímu čo ponúknuť

Dani Ceballos dokazuje, že má tímu čo ponúknuť

Španiel by si zaslúžil viac herného času. Uvidíme či sa ho v novej sezóne dočká.

Autor: Michal
2 komentáre

Dani Ceballos mal vlani najlepšiu sezónu ako hráč Realu Madrid. Bola to jeho štvrtá sezóna pod zmluvou so španielskym klubom a nazbieral len 338 minút. Predchádzajúca veta naznačuje, že Ceballos mal v poslednej dobe jednu z najnenápadnejších kariér v Reale Madrid.

V poslednom mesiaci a pol triumfálneho behu Realu Madrid v Lige majstrov a La Lige v roku 2022 bol pre Španiela ako znovuzrodenie. Z jeho celkových odohratých minút, 70 % prišlo na konci sezóny. V skutočnosti ako dôkaz jeho obnovenej dôvery, Ceballos hral v každom dôležitom zápase Ligy majstrov už od štvrťfinále. Jeho minúty boli skromné, ale jeho vplyv bol výrazný. Rovnaká veta by mohla opísať 20 minút, ktoré Ceballos dostal v sobotu večer v Las Vegas.

Z chlapca z Utrery je teraz muž, čoskoro bude mať 26 rokov a z Daniho výkonov vyžaruje zrelosť a sebavedomie ktoré kedysi v drese Realu Madrid chýbalo. Budúca generácia stredopoliarov Realu Madrid bude zahŕňať Valverdeho, Camavingu a Tchouameniho. Všetky tri mená sú podobného profilu, kým Dani Ceballos prináša niečo iné. Dani je pouličný futbalista. Hráč s čipom na ramene. Trojka v strede poľa v zložení Camavinga, Tchouameni a Valverde vyvoláva určité pochybnosti, pretože tímu chýba progresívny rozohrávač, kreatívny typ ktorý sa orientuje v tesných priestoroch, hráč ktorý dokáže spomaliť hru mimo súperovej šestnástky.

Pôsobivé štatistiky aj v úlohe DM

Dokonca aj v hlbšej úlohe pravého defenzívneho záložníka v Arsenale boli Ceballosove čísla pôsobivé: 92. percentil pre očakávané asistencie, 88. percentil pre kľúčové prihrávky, 91. percentil pre prihrávky do poslednej tretiny, 88. percentil pre progresívne prihrávky a 97. percentil pre prihrávky. Inými slovami, Ceballos produkuje vertikálne prihrávky na veľké vzdialenosti do najnebezpečnejších častí ihriska pri vysokej frekvencii. Spomínané mladé trio stredopoliarov Realu Madrid sa zaraďuje na 50. až 70. percentil pre rovnakú metriku prihrávok.

Na rovinu, Ceballos je profil hráča ktorý Real Madrid potrebuje. Keď Toni Kroos a Luka Modrič končia svoju žiarivú kariéru, bude o takýto typ hráča núdza. Hráčov jeho schopností a kvalít nie je na trhu veľa. Jeho výkony na konci sezóny a jeho výkon proti Barcelone v sobotu večer boli príkladom hráča, ktorý je príliš dobrý na to aby ho klub nechal odísť. Ancelotti po aprílovom zápase Osasuny priznal, že Ceballos si zaslúžil viac: „Je to pravda, Ceballos si zaslúži oveľa viac minút. Chcem vyzdvihnúť jeho výkon.“

Ceballos zapadá do herného profilu a vekového profilu potrebného v súčasnom kádri Realu Madrid. Po rokoch vývoja v Madride či v Arsenale sa zdá, že konečne prichádza jeho čas. Ancelotti by sa mal zamyslieť nad svojimi komentármi z minulej sezóny a hľadať pre španielskeho stredopoliara dôležitú úlohu aj po príchode Tchouameniho.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x