Domov Novinky Report: Real Madrid 2-0 Granada (video)

Report: Real Madrid 2-0 Granada (video)

Góly Ronalda a Benzemu zabezpečili Realu Madrid výhru nad Granadou 2:0 a tak sa dostali priebežne na prvé miesto tabuľky. Real Madrid vyhral už siedmy zápas v rade bez inkasovaného gólu.

Zverenci Carla Ancelottiho sa po 16 dňoch vrátili na vlastnú pôdu, kde privítali mužstvo Granady. Prvý polčas bol v podaní „Bieleho Baletu“ rozpačitý a nevyvíjal sa podľa ich predstáv. V prvej polovici zápasu nepadol ani jeden gól napriek veľkej snahe Madridistov. Ich pokusy stroskotali alebo na spoľahlivo chytajúcom brankárovi hostí, alebo im neprialo futbalové šťastie. Jedným z takýchto momentov bola aj nebezpečná strela Cristiana Ronalda, ktorá však minula bránu. V 11. minúte po priamom kope Angela Di Mariu lopta neskončila v bráne.

Domáci dominovali v držaní lopty, vďaka čomu si vypracovali množstvo gólových príležitostí, no narážali na veľmi disciplinovanú a organizovanú obranu hostí. Skórovať sa Realu podarilo v 27.minúte zápasu, no rozhodca z dôvodu postavenia mimo hry Benzemov gól z rohu neuznal. V 45.minúte po centri Modrica mohol Cristiano Ronaldo  otvoriť skóre nádhernými nožničkami, no brankár Roberto vytiahol bravúrny zákrok a strelu zneškodnil.

Do druhého polčasu nastúpili hráči Realu s odhodlaním vyhrať tento zápas. V 53. minúte spálil Modric jednu z najväčších šancí zápasu po samostatnom nájazde, ktorý zlikvidoval vynikajúcim zákrokom Roberto. Tento golman bol jednoznačne mužom zápasu, čo dokázal aj o 2 minúty neskôr pri zneškodnení Di Máriovej úžasne rotujúcej strely. Dlho očakávaný gól padol v 58.minúte po nechytateľnej strele Cristiana Ronalda k pravej žrdi.

Po góle už domáci hrali na istotu a nedovolili hosťom vypracovať si žiadne gólové šance. Naopak v 73.minúte mohol Cristiano Ronaldo zvýšiť skóre no ďalekou strelou z priameho kopu trafil len brvno. Domáci spečatili svoju výhru po krásnej akcii Ronalda a Marcela gólom Benzemu v 74.minúte. Upraviť skóre sa pokúsil Jesé, no gólu znova zabránil Roberto.

Týmto zápasom Real Madrid opäť ukázal svoju silu v defenzíve a pripísali si na svoje konto ďaľšie, už siedme víťazstvo bez inkasovaného gólu.

zdroj:realmadrid.com, youtube.com