Domov Mužstvo Real Madrid porazil Betis, rozhodol Ceballos a zranil sa Benzema

Real Madrid porazil Betis, rozhodol Ceballos a zranil sa Benzema

Real Madrid dokázal vyhrať svoj prvý ligový zápas v roku 2019. Na pôde Betisu Sevilla uspel po výsledku 2:1 a v tabuľke tak má 33 bodov. So Sevillou sa nachádza na delenom treťom mieste.
Hostia mali skvelý štart do stretnutia a z prvej šance udreli. Carvajalova strela bola síce zrazená, avšak Luka Modrič z hranice veľkého vápna trafil nechytateľne do rohu brány (0:1). Zvýšiť mohol Valverde, zastavil ho skvele sa vracajúci Barragán.
Do druhého polčasu nastúpil namiesto zraneného Benzemu mladý Cristo, avšak Betis prebral iniciatívu a vypracoval si niekoľko veľkých šancí, ktoré postupne mali Joaquín či Guardado, až v 68. minúte poslal loptu kolmicou cez Ramosa do šestnástky Lo Celso a Sergio Canales dokázal zakončiť povedľa Keylora Navasa.
Nakoniec sa ale všetky tri body sťahovali do Madridu, nakoľko si bývalý hráč Betisu Dani Ceballos postavil loptu k exekúcii priameho kopu, obstrelil múr a prízemnou strelou poslal loptu presne k ľavej tyči Lópezovej brány.
Real Betis Sevilla – Real Madrid CF 1:2 (0:1)
Góly: 68. Canales – 13. Modrić, 88. D. Ceballos
Real Betis: Pau López – Barragán, Mandi, Bartra, Guerrero (67. Tello) – Lo Celso, W. Carvalho, Guardado (85. Boudebouz) – Joaquín, A. Sanabria (88. Morón), Canales
Real Madrid: Navas – Varane, Ramos, Nacho Fernández – Carvajal, Modrić, Casemiro, Valverde (82. Díaz), Reguilón (73. D. Ceballos) – Benzema (46. Cristo González), Vinícius Júnior