Domov Mužstvo Real Madrid po dvoch penaltách zaznamenal proti Levante tri body

Real Madrid po dvoch penaltách zaznamenal proti Levante tri body

Biely balet čakala neľahká v podobe zisku troch bodov proti Levante. Hostia mali šancu už v 10. minúte, kedy Luka Modrić poslal sprava veľmi pekný pas do malého vápna a tam loptu len tesne minul Lucas Vázquez a na zadnej tyči nedočiahol Vinicius.
Domáci sa mohli dostať do vedenia, keď sa v 30. minúte po priamom kope dostal k odrazenej lopte Rober, ktorý mal doslova gól na kopačke, ale Courtoisovu bránu prestrelil.
V 42. minúte došlo k situácií, ktorú si hlavný rozhodca musel overiť cez VAR a systém potvrdil, že Enis Bardhi zahral rukou a nasledovala penalta, ktorú Benzema premenil a bieli sa tak dostali do vedenia 0-1.

Aktívny Vinicius mal v druhom polčase v 60. minúte sľubnú šancu, keď prešprintoval domáceho obrancu, ale jeho technická strela minula vzdialenejšiu tyč.
Domáci sa dočkali vyrovnania. Po peknej akcii dostal José Luis Morales loptu do šestnástky, prihral do malého vápna, kde sa cez Nacha presadil Rogert Martí a vyrovnal na 1-1.
V 76. minúte zahrávali Los Blancos rohový kop a v šestnástke spadol Casemiro, rozhodca opäť nariadil pokutový kop, všetko si to ešte opäť potvrdil cez VAR. Gareth Bale si postavil loptu na biely bod a penaltu premenil, bieli opäť v zápase vyhrávali.
V závere zápasu bol vylúčený Nacho po druhej žltej karte, keď pred šestnástkou stiahol súpera na zem a rozhodca ho poslal predčasne pod sprchy.