Domov Novinky Real Madrid neusína na vavrínoch

Real Madrid neusína na vavrínoch

Napriek pôsobivej forme v aktuálnom ročníku, vedenie Los Blancos tvrdo pracuje na posilách pre novú sezónu.

Autor: Michal
0 komentár

Real Madrid už má titul v ročníku 2023/24 zabezpečený, a aby si upevnil svoje šance na zopakovanie v budúcej sezóne, plánuje niekoľko významných prestupov. Prezident La Ligy Javier Tebas prakticky potvrdil, že Kylian Mbappe sa sťahuje do Madridu v rámci dohody, o ktorej sa špekuluje, že má hodnotu približne 500 miliónov eur. ďalším do partei bude Brazílska hviezda Endrick. Navyše sa špekuluje, že Lenny Yoro a Alphonso Davies by sa mohli pridať Los Blancos ešte pred sezónou.

Mbappe je jednoznačne obrovská posila, a ak by to nestačilo, vedenie Realu Madrid tvrdo pracuje na podpísaní Floriana Wirtza. Wirtz zažil fenomenálnu sezónu v Bundeslige, kde zaznamenal 18 gólov a 19 asistencií. Jeho cenovka je momentálne údajne 110 miliónov eur, a mohla by sa zvýšiť, ak bude v nasledujúcej sezóne rovnako produktívny. Ak bude Wirtz taký dobrý, ako sa zdá, a Madridu sa ho podarí podpísať, od ročníka 2024/25 bude mať najsmrteľnejšiu útočnú dvojicu.

Zdroj príjmov

Real Madrid je okrem štátom podporovaných klubov v Európe jedinečný v tom, že dokáže finančne zvládnuť prestupy a platy hráčov tohto kalibru. Väčšina európskych líg rozdeľuje svoje televízne práva podľa toho, ako sa každý tím umiestni v ligovej tabuľke. Medzitým v La Lige majú kluby dohodu založenú na podiele na trhu, pričom výhry v La Lige pre každú pozíciu sa líšia. Očakáva sa, že v sezóne 2023/24 bude mať Real Madrid príjem tesne pod hranicou 1 miliardy eur. Na porovnanie, Cádiz má odhadované príjmy približne 230 miliónov EUR.

Väčšina príjmov Madridu pochádza z vysielacích práv, sponzorstva, príjmov z reklamy, predaja vstupeniek a príjmov z herných dní. Čo sa týka sponzoringu, vzhľadom na medzinárodnú fanúšikovskú základňu Madridu sú ich dresy a štadión Santiaga Bernabeua hlavnými obchodnými cieľmi. Zatiaľ čo okolo sponzorov a reklamných ponúk je menej slobody kvôli zákonom a nariadeniam, Madridu sa stále darí získavať najlepšie ponuky od stávkových spoločností, športových značiek, výrobcov automobilov a leteckých spoločností. Stávkové reklamy a sponzorstvá sa postupne rušia, pretože zákonodarcovia zavádzajú prísnejšie predpisy, čo spôsobuje takmer úplný zákaz, čo môže ovplyvniť celkové príjmy, pretože tieto typy sponzorstiev sú zvyčajne lukratívne. Pre Madrid je zákaz stávkových spoločností menším problémom, pretože by stále priťahovali najvyššie ceny od inzerentov; je to skôr problém pre menšie kluby, ktoré by profitovali z lukratívnych stávkových sponzorov.

Zmiznutie stávkových spoločností v sponzorských dohodách odstraňuje jednoduchú a lukratívnu možnosť a zároveň neprispieva k cieľom spoločnosti JDigital znížiť problémové hazardné hry – rast online stávkovania zostal nedotknutý. Niektoré tímy ako Real Madrid a Barcelona nie sú ovplyvnené, pretože už teraz získavajú najviac peňazí zo svojich reklamných ponúk. Tieto dohody by však prospeli menším klubom ako Cádiz. Namiesto toho dostávajú finančný zásah kvôli obmedzeniam, ktoré môžu brániť rastu LaLigy a futbalu všeobecne.

zdroj: football-espana.net

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x