Domov Novinky Real Madrid nakoniec podpísal lepšieho hráča ako De Ligt

Real Madrid nakoniec podpísal lepšieho hráča ako De Ligt

Autor: Michal
3 komentáre

V letnom prestupovom období 2019 Juventus podpísal Matthijsa de Ligta z Ajaxu. De Ligt bol skvelý, talent svetovej triedy a jeden z najlepších mladých stredných obrancov na svete. Real Madrid však nakoniec získal ešte lepšieho mladého obrancu, a dokonca za menej ako Bianconeri zaplatili za Holanďana(75mil€).

Eder Militao je objavom sezóny 2021-2022, ktorá je jeho prvou v ktorej sa vyprofiloval ako pilier obrany. V jeho prvej sezóne sa okolo Militaa šírili klebety o prestupoch, ale boli trúfalé. Los Blancos v skutočnosti nikdy nestratili dôveru v Militaa, za ktorého zaplatili 50 miliónov eur po jeho vlastnej vynikajúcej – aj keď veľmi podceňovanej – sezóne v Lige majstrov 2018-2019 za FC Porto.

„Podceňovaný“, to je slovo ktoré k Militaovi dlho patrilo. Bol podceňovaný v Porte a takisto vo svojej prvej sezóne v Madride. Aj keď bol občas zažiaril, ako na San Mames, kde Real udržal čisté konto.

Madridisti vedeli že od neho môžu očakávať veľké veci a na konci sezóny 2020-2021 sa im to potvrdilo, keď zranenia Sergia Ramosa a Raphaela Varanea prinútili Brazílčana konať. Militao bol ešte lepší ako obaja – a tiež jeho skúsenejší parťák Nacho Fernandez.

Muž ktorý správne odhadol schopnosti Edera Militaa

Keďže Ramos a Varane odišli, Militao pokračoval tam kde v rokoch 2021-2022 skončil. V skutočnosti svoje výkony ešte zlepšil, o čom svedčí perfektný výkon proti La Realu, po ktorom nasledoval ďalší proti Interu Miláno.

Keď v roku 2019 prestupoval, bol okolo Militaa v porovnaní s De Ligtom oveľa menší humbuk. Do minulej sezóny bol De Ligt lepšie hodnoteným obrancom. Fanúšikovia Realu Madrid o ňom dokonca snívali ako o možnom náhradníkovi Ramosa.

De Ligt je stále obrancom svetovej triedy. Úpadok Juentusu by nemal zhoršiť jeho povesť. Militao je však skutočne lepším hráčom. Jeho výkony na konci sezóny 2020-2021 a na začiatku 2021-2022 sú jednoducho o triedu vyššie, ako sme videli dokonca od De Ligta v Turíne.

Podľa denníka MARCA táto skutočnosť vôbec neprekvapila muža zodpovedného za jeho prestup. Legendárny skaut Juni Calafat bol zodpovedný za podpis Militaa, dokonca údajne presviedčal ostatných rozhodujúcich činiteľov na Santiago Bernabeu, ktorí uprednostňovali väčšie meno, ako napríklad De Ligt, že Militao bude lepším obrancom.

Real Madrid múdro počúval muža s najlepšími výsledkami v tejto oblasti a opäť sa ukázalo, že mal pravdu. Rovnako ako v prípade Viniciusa Juniora. Vinicius je viac vo svetle reflektorov, ale pre tých ktorí milujú nedocenené umenie obrany, je Militao rovnako klenotom Los Merengues.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x