Domov Novinky Real Madrid naďalej sužujú zranenia

Real Madrid naďalej sužujú zranenia

Autor: PDReal
1 komentár 596 videní

Nedávna slabá forma Realu Madrid sa pripisuje mnohým veciam, napríklad nedostatku gólov alebo zmenám v obrane a strednom pásme. Existuje však jeden faktor, o ktorom sa často nehovorí, ale má rovnako veľký vplyv: zranenia.

O tom sa možno toľko nehovorí, pretože Real Madrid je už jednoducho zvyknutý na to,že má rozsiahly zoznam zranení.

Proti Espanyolu a Realu Betis chýbalo osem hráčov kvôli zraneniu a počet zranení v ostatných ôsmich zápasoch nebol oveľa lepší.

V doterajších desiatich zápasoch, ktoré Real Madrid odohral v LaLige a Lige majstrov, je priemer 6,2 zranených na zápas.

Je to znepokojujúce číslo, ktoré si rozhodne vyberá svoju daň. Najmä keď uvážime že tím hral za posledných 22 dní sedem zápasov.

Ťažkých pár mesiacov

Trvá to už niekoľko mesiacov. Aj COVID-19 sa pridal k problémom, ktoré dosť znepríjemnili najmä posledné týždne minulej sezóny.

Za posledných 35 zápasov má Real priemer šesť absencií na zápas. Najhoršie chvíle nastali proti Valladolidu a Atalante, keď im chýbalo deväť hráčov.

Najviac problémov so zraneniami

Trvalo mesiac a pol, kým sa Real Madrid dostal na čelo španielska v počte zranených.

V minulej sezóne utrpeli najviac zranení zo všetkých tímov LaLigy. Konkrétne 60, čo bolo o 31 viac ako Atletico Madrid a o 22 viac ako Barcelona.

V tejto sezóne došlo už k 19 zraneniam u 14 hráčov, čo naznačuje že sa oproti minulej sezóne veľa nezmenilo.

Pred sezónou prišlo k zmene v realizačnom tíme. Antonio Pintus bol menovaný dohliadať na fyzickú zdatnosť mužstva. Jednou z jeho hlavných priorít bolo pokúsiť sa znížiť počet zranení, ale zdá sa, že klub zatiaľ nenašiel riešenie tejto otázky.

Carla Ancelottiho sa musí vysporiadať s množstvom problémv, pričom obzvlášť znepokojujúce sú dlhodobé problémy Daniho Carvajala a Ferlanda Mendyho.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x