Domov Novinky Real Madrid musí riešiť problémy na pravej strane

Real Madrid musí riešiť problémy na pravej strane

Dani Carvajal sa následkom zranení nedokáže dlhodobo udržať na požadovanej úrovni.

Autor: Michal
0 komentár

Dani Carvajal je skutočnou legendou Realu Madrid a nedielnou súčasťou európskeho a domáceho úspechu, ktorý Los Blancos dosiahli v poslednom desaťročí. Opakujúce sa zranenia a pokles formy však v poslednom čase spôsobili, že je menej spoľahlivý a klub potrebuje riešiť budúcnosť na tomto poste. Čo by teda mali robiť?

Real Madrid musí vyriešiť problém s pravým obrancom

Za Real Madrid Castilla hrá jedna z možncýh alternatív. Vinicius Tobias, ktorý je na hosťovaní zo Šachtaru Doneck, a Los Blancos majú možnosť získať ho natrvalo za 18 miliónov eur na konci sezóny.

Vo veku len 18 rokov je Tobias jednou z možností do budúcnosti, ale jeho vysoký potenciál nemusí byť dosiahnutý, ak mu klub nedá včasnú príležitosť.

Predpokladá sa, že Tobias sa stane ideálnym moderným krajným obrancom. Schopným v útoku aj obrane. Mnohí fanúšikovia by očakávali, že ho už teraz uvidia hrať za prvý tím. Real Madrid by mu mal dať šancu zažiariť skôr, ako zaplatí poplatok za to aby ho podpísal natrvalo.

Ak sa Real Madrid rozhodne hľadať na prestupovom trhu, existuje niekoľko hráčov na ktorých by sa mohol zamerať. Na vrchole nášho zoznamu je Jeremie Frimpong, ktorý v súčasnosti pôsobí na pravom boku v Bayer Leverkusen.

Frimpong je tiež veľmi mladý, má len 22, ale môže sa pochváliť ohromnou rýhclosťou a má oveľa viac skúseností na najvyššej úrovni ako Tobias. Prestupová čiastka sa pohybuje nad úrovňou 30 miliónov eur, ale ak bude pokračovať vo svojej súčasnej trajektórii, mohol by to byť stále výhodný obchod.

Ak sa Real Madrid rozhodne hľadať skúsenejšieho hráča, odpoveďou môže byť Frimpongov medzinárodný spoluhráč Denzel Dumfries. Zatiaľ čo v medzinárodnom meradle vynikal a s Interom Miláno viac ako krídelný obranca, v PSV ukázal aký je schopný aj ako pravý obranca v zadnej štvorke.

S Dumfriesovými tendenciami útočiť by Real Madrid mohol viac svojho ľavého obrancu ponechať viac vzadu, čím vniesol rovnováhu do zadnej línie. Ak by ľavým obrancom zostal aj naďalej Ferland Mendy, prípadne David Alaba, toto by im úplne vyhovovalo.

Klub sa musí pripraviť na budúcnosť. Aj keď Tobias môže byť dlhodobá odpoveď, budú musieť priviesť ďalšieho pravého obrancu, aby zabezpečili konkurenciu a hĺbku.

Problém nie len v obrane

Pozícia pravého obrancu nie je jediným bolestivým miestom súčasného Realu. Na pravom krídle skúšaô Ancelotti niekoľko variant, no nikto sa dlhodobo nepresadil.

Dalo by sa povedať že miestami bezzubá ofenzíva je z časti limitovaná práve absenciou kvalitného krídeľníka. Vinícius je na opačnom okraji ihriska oveľa ľahšie brániteľný, keď súper cíti že zprava mu nehrozí veľké riziko. Obrancovia sa tak môžu sústrediť na mladého Brazílčana a nedať mu priestor na jeho hru.

Asensio len zriedka prinesie niečo plodné ak nastúpi v základnej zostave. Väčšinou je jeho prínos mizivý a aj preto veľa šancí v tejto úlohe nedostáva. Oveľa lepšie na tom nie je ani Rodrygo. Dalo by sa povedať, že im obom, ale najmä Brazílčanovi, viac sedí naskakovať do hry z lavičky.

Ideálne nevyznieva ani pokus s Fede Valverdem v tejto pozícii. Uruguajčan je veľký bojovník a svoj štandard si odohrá na každom poste, na ktorom ho Ancelotti aktuálne potrebuje, no nie je to úplne to pravé.

Hľadanie vhodnej osoby na oboch pozíciách u pravej postrannej čiary teda pokračuje.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x