Domov Zápasové spravodajstvo Soccer Champions Tour: Real Madrid 2-0 Manchester United

Report

Už v  2. minúte bola hra na chvíľu prerušená po tom, čo Casemiro fauloval Rodryga a ten pri nešťastne dopadol na Mainooa. Nehralo sa takmer dve minúty. Mainoo musel byť vystriedaný a nahradil ho Eriksen.

Jude Bellingham zaznamenal premiérový gól za Los Blancos po krásnej prihrávke Rüdigera a Angličan „angličákom“ prekonal brankára Onanu. Radostný moment pre novú posilu Los Blancos!

Prvá pätnásťminútovka patrila jednoznačne Realu Madrid a to nielen vďaka strelenému gólu, ale aj vďaka územnej prevahe.

Výborným výkonom sa v doterajšom priebehu prezentoval Eduardo Camavinga ako v útočnej fáze, kde nepokazil ani jednu prihrávku a v obrannej fáze sa mu darilo zachytávať prihrávky súpera. Darilo sa mu aj v hre pod tlakom.

Rashford sa dostal do sľubnej šance, keď ho pekne našiel Mount, ale mal ťažkú pozíciu na zakončenie, keďže bol z uhla, Lunin dobre vybehol. Bola 37. minúta.

Pred koncom prvého polčasu došlo aj k menšej potýčke medzi Bellinghamom a Lisandrom Martínezom. Argentínčan predviedol veľmi zákerný zákrok na Judea a za to bol ocenený žltou kartou. Bellinghama si hneď zastal Dani Carvajal.

Do druhého polčasu naskočili Kroos, Nacho, Militão, Valverde, Vázquez, Mendy, ktorí vymenili Tchouaméniho, Alabu, Rüdigera, Bellinghama, Carvajala a Garcíu.

Druhý polčas začali aktívnejšie United, ktorí si vypracovali tri šance, ale nedokázali ich premeniť do gólov. Garnacho, Rashford a Mount mohli vyrovnať.

Na ihrisko prišli v 62. minúte Joselu a Brahim, ktorí vystriedali Rodryga a Modrića.

Andriy Lunin predviedol skvelý zákrok, keď sa na neho rútil sám Mount, na opačnej strane hneď z protiútoku Vini poslal peknú prihrávku na Brahima, ten našiel Joselua, ale ten mal ťažkú pozíciu na presné zakončenie.

Joselu mal hneď v zápätí ďalšiu šancu, zakončoval hlavou, ale žiaľ, opäť nepresne. Pekný center mu poslal Lucas Vázquez.

V 72. minúte dostal šancu aj Nico Paz, ktorý vystriedal Viniho.

V 87. minúte musel predviesť opäť pekný zákrok Lunin po nebezpečnej strele Bruna Fernandesa.

Jude Bellingham nebol jediným hráčom, ktorý zaznamenal svoj debutový gól. To čo sa podarilo Joseluovi stálo naozaj za to! V 89. minúte strihol neskutočné nožničky a prekonal Onanu. Krásne mu nacentroval Lucas Vázquez. Krásna bodka za ďalším prípravným zápasom.