Domov Novinky Real Madrid má pred sebou veľa práce

Real Madrid má pred sebou veľa práce

Situácia zostáva neistá pre mnohých hráčov a králi budú musieť v nasledujúcich mesiacoch vyriešiť mnoho naliehavých problémov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Prestupové obdobie sa uzavrelo, no Real Madrid má teraz pred sebou veľa práce. Po vychutnaní si pokojného konca augusta sa do kancelárii Valdebebas vracia napätie.

S kádrom pripraveným prijať výzvu bojovať o šesť trofejí sa klub teraz pripravuje na niekoľko mesiacov, počas ktorých musí začať riešiť množstvo problémov.

Niektoré úlohy sú ťažšie, niektoré ľahšie, potom sú tu dôležité a menej dôležité úlohy. Hlavným problémom je, že sa to týka viacerých hráčov.

Ovplyvňuje to až polovicu mužstva, sú tu takí, ktorí majú neľahkú športovú situáciu a potom takí, ktorým končia zmluvy.

Karim Benzema

Zmluva mu vyprší v lete budúceho roka. Je jasné, že zostane v Reale Madrid aj po roku 2023. Florentino Pérez hovorí jasne: Benzema je nedotknuteľný. To isté si myslí aj Ancelotti a hráč je rád, že je absolútnou hviezdou tímu. Predĺženie zmluvy do roku 2024 je samozrejmosťou.

Luka Modrič

O týždeň oslávi 37 rokov a zmluva mu vyprší v roku 2023. Ancelotti sa nedávno priznal, že verí, že zostane aj na ďalšiu sezónu a klub by bol rád, keby tak urobil. Zostáva už len spoznať hráčovu pozíciu a sledovať vývoj sezóny, v ktorej je veľa situácií, ktoré by naklonili misky váh na obe strany: výkony, úspechy, zranenia…

Toni Kroos

Jeho zmluva tiež vyprší v roku 2023 a v minulej sezóne odmietol návrh klubu na predĺženie zmluvy. Futbalista dal jasne najavo, že o svojej budúcnosti bude úprimný, po zvážení športových a osobných aspektov. Sam má viac pochybností ako klub, ktorý by mu už dávno dal novú zmluvu. Nateraz zostáva pre Ancelottiho nedotknuteľný a mohol by byť ďalším hráčom, ktorý sa pripojí k projektu „ešte jeden rok“.

Marco Asensio

Toto leto síce neodišiel, no vyzerá to tak, že ho to čaká budúci rok. Nová zmluva nie je vylúčená, ale momentálne je jeho budúcnosť po 30. júni mimo Madridu.

Nacho

Ďalší z tých, ktorým sa budúci rok v lete končí zmluva. Naposledy predĺžil zmluvu v roku 2021. Vo veku 32 rokov je stále absolútne nevyhnutným hráčom pre to, čo prináša na ihrisku i mimo neho. Ak sa nič nepokazí, Los Blancos mu ponúknu novú zmluvu.

Mariano

O rok opustí Madrid po piatich rokoch, v ktorých nebola ani jedna sezóna, po ktorej sa ho klub nechcel zbaviť.

Andriy Lunin

Jeho zmluva vyprší v roku 2024, ale jeho situácia je na športovej úrovni chúlostivá, keďže Courtoisova postava ho úplne zatienila. Ancelotti a klub sú z neho nadšení pre jeho kvalitu a profesionalitu. Real Madrid chce, aby zostal a zachoval sa tak pokoj na pozícii brankárov. Hráč má posledné slovo o tom, či chce alebo nechce odísť.

Dani Ceballos

Ďalší na „zozname 2023“. Hráč, ktorého fanúšikovia oceňujú a ktorý vyhral nad Ancelottim, vyvrátil Zidanov nedostatok „náklonnosti“. Tréner ocenil kvalitu stredopoliara a po Casemirovom odchode má viac možností hrať a zmeniť svoju situáciu v Madride. Napriek tomu je jeho situácia stále otázna.

Eden Hazard

Na prestupový trh je uvedený od minulého leta. Po skončení tejto sezóny bude mať rok do konca zmluvy a bolo by o niečo jednoduchšie nájsť riešenie jeho trápenia v Reale Madrid. Dúfajme, že sa tento rok priblíži k jeho najlepším výkonom, ale aj pre neho bude veľmi ťažké zabezpečiť potrebnú kontinuitu.

Álvaro Odriozola

Zmluvu má do roku 2024, no jeho športová situácia je neudržateľná. Toto leto nemal šancu opustiť Madrid a čaká ho ďalšia sezóna, v ktorej bude sotva hrať, pokiaľ neodíde v zimnom prestupovom období. Na konci sezóny bude mať rok do konca zmluvy, čo uľahčí hľadanie riešenia pre jeho situáciu.

Jesus Vallejo

Zmluvu má do roku 2025, no je ďalším hráčom, ktorého budúcnosť visí vo vzduchu rok za druhým. Konkurencia v obrane mu nenecháva miesto v plánoch Ancelottiho. Jeho situáciu možno prehodnotiť v zime.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x