Domov Novinky Real Madrid má jeden z najlepších príkladov budovania mužstva, aké sme kedy videli

Real Madrid má jeden z najlepších príkladov budovania mužstva, aké sme kedy videli

Stred poľa Realu Madrid je dôkazom úspešnej prestupovej politiky Realu Madrid.

Autor: PDReal
3 komentáre

Hoci fanúšikovia Realu Madrid kritizovali prestupovú stratégiu klubu v posledných rokoch, čomu nepridal ani neúspešný podpis Edena Hazarda v hodnote 100 miliónov eur, Florentino Perez a klubová hierarchia majú jeden z najlepších príkladov budovania mužstva aký sme kedy videli.

Úspech sa skrýva uprostred ihriska

Jadro troch po sebe idúcich titulov v Lige majstrov postavili Toni Kroos, Luka Modrič a Casemiro. Kroosa jeho agent nazval „prestupom storočia“, a aj keď je tam určite prvok sebavychvaľovania, Real získal jedného z najlepších stredopoliarov všetkých čias za 30 miliónov eur. Kroos, kontrolór stredu poľa, ktorý dokáže rozoznať akúkoľvek prihrávku, má pre Madrid minimálne trojnásobnú hodnotu.

Keď Modrič prišiel do Realu, bol označený za najhoršiu posilu v La Lige. A dnes? Velikán, jeden z najlepších všetkých čias, na úrovni ešte vyššie ako Kroos. V jeho ére je Modričova univerzálna hrateľnosť bezkonkurenčná, a pretože sa mu podarilo udržať si túto úroveň tak veľa rokov – je naplánované predĺženie zmluvy vo veku 37 rokov. Nemôžete písať históriu tohto klubu bez toho, aby ste spomenuli niektorého z týchto hráčov, ale obzvlášť nemôžete ignorovať jedného muža, motor mužstva a víťaza Zlatej lopty 2018.

Real Madrid za svoj legendárny stred poľa nezaplatil ani 70 miliónov eur

Rovnako ako Kroos, aj Modrič bol hviezdou vosvojom klube – aj keď menej prestížnom – v Tottenhame. A koľko zaplatil Real Madrid za podpis tejto žijúcej legendy stredu poľa? 30 miliónov eur.

Nakoniec Casemiro. Defenzívny stredopoliar bol tým chýbajúcim kúskom, ktorý dopĺňal rovnováhu najväčšieho stredu poľa všetkých čias. Bol to muž, ktorý poskytol oporu ktorá umožnila útokom Realu skutočne prekvitať s rozvahou, a preto je neospevovaným hrdinom v bezprecedentnom výkone Realu v troch po sebe idúcich titloch Ligy majstrov.

Case bol ešte lacnejší ako ďalší dvaja superhviezdni stredopoliari. Prišiel zo Sao Paulo za približne 7,5 milióna eur.

Takže za menej ako 70 miliónov eur podpísal Real Madrid stred poľa, ktorý by mohol byť najlepší v histórii klubového futbalu a prinášal organizácii slávu za slávou. Trojica Realu spolu vyhrala Ligu majstrov a ligové tituly a bude vyhrávať aj naďalej. Všetci traja zostávajú medzi najlepšími na svete aj keď sa blížia k tridsiatke alebo ju prekročia.

Pokiaľ ide o budovanie tímu, nie som si istý či nájdete lepší príklad ako je tento. Real v ére keď poplatky za prestupy začali byť mimoriadne nafúknuté, podpísal zmluvu s tromi hráčmi svetovej triedy ešte pred ich vrcholmi. Podpísal ich za tretinové ceny, než aké by mali neskôr. Nielen to. Podarilo sa im získať troch hráčov, ktorí k sebe dokonale hodili.

Real nezaspal na vavrínoch

Akoby to nestačilo, Real si počínal veľmi dobre aj naďalej. Fede Valverde bol veľmi prefíkane lacným hráčom Penarolu. Eduardo Camavinga bude po zohľadnení prídavkov stáť tím okolo 40 miliónov eur, no je to generačný talent v strede poľa. Pri svojom debute v LaLige skóroval a vo svojom prvom zápase Ligy majstrov s Los Blancos prispel asistenciou. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na Antonia Blanca z Castilly.

Perez a Real určite robia chyby. Stred poľa je však pripomienkou toho, aký dobrý je tento klub pri získavaní talentov. Či už sú to málo známi potenciálni kandidáti ako Casemiro a Valverde, alebo hviezdy o ktorých si ich vlastné kluby neuvedomovali, že sú v skutočnosti legendy – Kroos a Modrič. Dúfajme že Los Blancos môžu v blízkej budúcnosti urobiť viac takýchto podpisov. Mohli by sme ta vidieť ďalšiu éru „Galácticos“ vedenú Viniciusom Jr. – a spolu s ním potenciálne aj Kylianom Mbappem a Erlingom Haalandom.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x