Domov Zápasové spravodajstvo La Liga: Real Madrid 2-1 Getafe

📆 2. september 2023 o 16:15
🏟 Santiago Bernabéu, Madrid
📺 NOVA SPORT 3

Report

⚽️ Los Blancos opäť nezvládli začiatok a nedostatočná koncentrácia zapríčinila prvý gól zápasu. Fran García poslal ťažkú prihrávku na Davida Alabu, ktorý ju nedokázal spracovať, následne sa lopta dostala k Borjovi Mayoralovi, ktorému nerobilo problém prekonať Kepu.

Ku kurióznej situácii došlo v 25. minúte, keď rozhodca najskôr ukázal na biely bod po faule na Bellinghama, no napokon celú vec preskúmal cez VAR a napokon penaltu zrušil kvôli tomu, že Bellingham začal padať skôr ako došlo ku kontaktu.

Do sľubnej šance sa dostal Joselu po tom, čo Camavinga vysunul po ľavej vertikále Rodryga, Brazílčan sa dostal do pokutového územia Getafe, a napokon sa odrazená lopta dostala ku Joselumu, ktorý napokon pálil nepresne.

Fran García po dvoch nepresnostiach predviedol parádny center v 32. minúte na „netradičného“ hlavičkára Modrića, ktorý ukázal, že dokáže zakončovať aj hlavou, Soria však jeho pokus vyrazil na roh.

Ďalšiu šancu na vyrovnanie mal Jeselu po tom, čo Fran García sa po individuálnej akcii dostal do šestnástky súpera, našiel madridskú „14″, ale Soria ho vychytal.

Hneď pri zmene strán sa Ancelotti rozhodol reagovať na priebeh hry. Do druhého polčasu nastúpili Kroos s Nachom, ktorí nahradili Frana a Camavingu.

⚽️ A Los Blancos sa dočkali vyrovnania už v 47. minúte! Modrić poslal center do pokutového územia, Djene dokázal loptu vyraziť len na Joseluho a ten vďaka dostatočnému dôrazu zakončil presne a vyrovnal na 1-1. Gól sa ešte preskúmaval cez VAR, ale bol nakoniec uznaný.

Luka Modrić našiel pred pokutovým územím voľného Kroosa, ktorý to zobral na seba a vypálil loptu do tyče a v následnej dorážke mu chýbala razancia pri zakončení, Soria pohodlne zakročil. Hrala sa 55. minúta.

V akcii sme mohli vidieť aj Kepu, ktorý ukázal veľmi kvalitný zásah proti Carlosovi Aleñovi a dokázal ho vychytať v sľubnej šanci. Patrične to ocenili aj fanúšikovia na Santiago Bernabéu. Pekný zákrok!

Skvelý prehľad v hre ukázal Bellingham v 64. minúte, keď šikovnou prihrávkou vysunul Carvajala a ten opäť trafil tyč.

Na oživenie hry Los Blancos ešte prišli na ihrisko Brahim, Vázquez a Valverde.

⚽️ A práve Vázquez bol tým, ktorý v 95. minúte vystrelil, Soria jeho strelu len vyrazil a Bellingham bol jediný, ktorý na odrazenú loptu zareagoval a to sa mu vyplatilo. Rozhodol o troch bodoch pre Real Madrid!

Základná zostava

Kepa – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Fran – Tchouaméni, Camavinga, Modrić, Bellingham – Joselu, Rodrygo

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

Najväčším otáznikom je, ako Carlo Ancelotti zareaguje na zranenie Viníciusa Júniora. Samozrejme mám na mysli formáciu, herný systém a pod.

Podľa môjho úsudku to vyzerá na to, že Talian ponechá herný systém z úvodných zápasov ligy, iba zamení Joseluho za Viniho.

Poďme teda na to. V bráne to vidím na debut Kepu v drese Los Blancos na Santiago Bernabéu.

Na pravej strane obrany si nájde miesto neohrozený Dani Carvajal a jeho náprotivkom na druhej strane bude Fran García.

Stopérsku dvojicu budú tvoriť Antonio Rüdiger s Davidom Alabom, keďže tam Carlo Ancelotti veľa možností nemá.

V strede poľa vsádzam na rovnakých hráčov ako naposledy – Tchouaméni ako pivot. Pred nim dvojka Camavinga s Valverdem a na špici diamantu ako inak najlepší strelec La Ligy Jude Bellingham.

V útoku spomínaný Joselu a Rodrygom. Šancu by v druhom polčase mohol dostať aj Brahim Díaz (osobne by som ho preferoval v základe pred Joselum).