Domov Zápasové spravodajstvo Soccer Champions Tour: Real Madrid 0-3 FC Barcelona

Report

Los Blancos sa museli mať na pozore už v 4. minúte, ale Oriol Romeu trafil našťastie brvno.

Los Blancos zvýšili na obrátkach a do 8. minúty mali šance Vinícius, Valverde aj Rodrygo, ale Brazílčanom ani Uruguajčanovi sa nepodarilo skórovať.

Barcelončania sa dostali do vedenia po nacvičenom signále, ktorý predviedli pri zahratí priameho kopu. Gundogan perfektne našiel Dembeleho, a ten prestrelil Courtoisa.

V 20. minúte mali možnosť hráči Realu zahrávať pokutový kop. Valverde centroval a Araujo zahral rukou. Loptu na biely bod si postavil Vinícius, ale žiaľ trafil brvno.

V 45. minúte došlo k nútenému striedaniu, zraneného Mendyho nahradil Fran García.

Zápas bol riadne vyostrený a rozhodca rozdal v prvom polčase až štyri žlté karty. Los Blancos boli herne lepší, dlhšie držali loptu na súperovej polovici, ale prvý polčas vyhrala Barça 0-1.

Prvú šancu v druhom polčase z hráčov Los Blancos mal Vinícius, ale s jeho strelou ľavou nohou z 20 metrov si Ter Stegen dokázal poradiť bez problémov.

Legendy Modrić a Kroos prišli na ihrisko v 59. minúte, keď nahradili Valverdeho a Camavingu.

Tchouaméni poslal v 61. minúte projektil na Ter Stegena a aj jeho zásluhou skončila lopta na brvne. Tchouaméni bol blízko vyrovnania, ale Ter Stegen mu radosť prekazil.

Joselu sa dostal na ihrisko v 73. minúte, keď nahradil Bellinghama.

Vini mal obrovskú šancu skórovať, dostal sa do protiútoku, ktorý viedol až do zakončenia, obstrelil Ter Stegena a chýbalo mu dobrých 30 centimetrov.

Na ihrisko sa dostal Brahim Díaz, ktorý v 83. minúte vystriedal Rodryga.

Žiaľ boli to Blaugrana, ktorí sa dostali do dvojgólového vedenia, 20-ročný Fermin Marin vypálil z 20 metrov a nechytateľnou strelou prekonal Courtoisa.

V 90. minúte zahrával priamy kop Toni Kroos, našel v pokutovom území osamoteného Joselua, ale jeho hlavička smerovala mimo bránu.

V nadstavenom čase prišiel ďalší tvrdý úder pre Los Blancos a konečnú podobu výsledku stanovil Ferran Torres na 0-3.